Gwiazda znanego programu zniknęła bez śladu

24-letni Levi Davis widziany był po raz ostatni późnym wieczorem 29 października, gdy wychodził z "The Old Irish Pub" w centrum Barcelony. Kilka minut po północy wysłał do znajomego wiadomość głosową w aplikacji WhatsApp.

niewyjasnione-zaginiecia.pl
niewyjasnione-zaginiecia.pl
Levis Davis Getty Images / Harry Trump / Na zdjęciu: Levis Davis
Levi Davis urodził się 12 marca 1998 roku w angielskim mieście Birmingham. W 2017 roku mężczyzna rozpoczął karierę profesjonalnego rugbysty w drużynie z Bath. Grał na pozycji skrzydłowego. Dwa lata później Davis zadebiutował w Premiership Rugby. Jest to najwyższy poziom rozgrywek rugby union w Anglii. W sierpniu 2021 roku zawodnik dołączył do drużyny Ealing Trailfinders. Ostatnim klubem, w którym występował przed zaginięciem, był Worthing Raiders.

Davis był jednak znany nie tylko z kariery sportowej. Pod koniec 2019 roku wziął on udział w popularnym programie telewizyjnym "The X Factor: Celebrity". Levi wchodził w skład grupy Try Star. Pozostałymi jej członkami również byli zawodnicy rugby: Thom Evans oraz Ben Foden. Drużyna Leviego zajęła w konkursie piąte miejsce. W 2020 roku sportowiec wystąpił natomiast w programie "Celebs Go Dating".

Mężczyzna próbował też swoich sił w muzyce. We wrześniu 2022 roku ukazał się debiutancki singiel Davisa "With Me". Mężczyzna występował pod pseudonimem LEDA. Chęć nagrania kolejnych utworów była powodem podróży 24-latka do Hiszpanii. Tam miał pracować nad kolejnym singlem. Razem z początkującym muzykiem w podróż wybrał się też jego przyjaciel Richard Squire. 17 października 2022 roku mężczyźni przybyli na Ibizę. Wyspa ta jest jednym z miejsc, jakie najchętniej odwiedzają turyści podczas pobytu na hiszpańskich Balearach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Niecodzienne ogłoszenie szczęśliwej nowiny
Ostatnie chwile przed zaginięciem Leviego Davisa

Squire po raz ostatni raz widział Davisa 28 października. Podwiózł wówczas rugbystę na spotkanie z przyjaciółmi. Kolejnego dnia Levi postanowił natomiast niespodziewanie popłynąć promem do Barcelony. Po przybyciu na miejsce sportowiec miał się skontaktować z Richardem. Tego jednak nie zrobił.

24-latek widziany był po raz ostatni późnym wieczorem 29 października, gdy wychodził z "The Old Irish Pub" w centrum Barcelony. Kilka minut po północy 30 października 2022 roku wysłał natomiast do znajomego wiadomość głosową w aplikacji WhatsApp. Opisywał w niej, że Barcelona bardzo mu się podoba. Wyglądało na to, że jest zachwycony pobytem w stolicy Katalonii. Po przekazaniu tej wiadomości Davis nie odezwał się już więcej do żadnego z przyjaciół lub członków rodziny.

Po kilku dniach zaniepokojony Richard skontaktował się z rodziną Leviego i wspólnymi znajomymi. 8 listopada policja rozpoczęła śledztwo w sprawie zaginięcia Anglika. Po kilku miesiącach rzecznik katalońskiej policji przekazał mediom, że mało prawdopodobne wydaje się, aby Davis zniknął dobrowolnie i nie chciał być odnaleziony.

Sprawę zaginięcia określono jako "niepokojącą". Rzecznik policji poinformował też, że najpierw przeprowadzono wstępne dochodzenie. Potem śledztwo przekazano do katalońskiej jednostki, która specjalizuje się w sprawach zaginięć. Podkreślono, że jest to zespół skupiający się na poszukiwaniach zaginionego, a nie sprawcy zabójstwa. Nie można jednak w tym wypadku wykluczyć, że 24-latek został zamordowany.

Tropy i teorie związane z zaginięciem

Niewielka ilość informacji na temat zaginięcia wywołała plotki oraz teorie spiskowe na temat losów sportowca. Niektóre z nich koncentrowały się wokół filmiku, który Davisa opublikował, a następnie usunął na Instagramie na krótko przed zaginięciem.

Ciekawe wydają się słowa Squire'a. Mężczyzna ujawnił, że wiadomość tekstowa, którą wysłał do przyjaciela 15 grudnia, została odczytana. Trudno jednak powiedzieć, czy ktoś wszedł w posiadanie telefonu zaginionego, on sam ją wyświetlił czy może był to błąd aplikacji.

Pojawiły się też spekulacje, że mężczyzna został porwany w Barcelonie przez somalijski gang. Przyczyną uprowadzenia miał być niespłacony dług w wysokości 100 000 funtów, który Davis zaciągnął w Londynie. Tu również ciężko zweryfikować, czy taka pożyczka w ogóle miała miejsce.

Rodzina jest sfrustrowana z powodu krążących plotek oraz braku działań katalońskiej policji. W szczególności bliscy zarzucają śledczym niechęć do sprawdzenia nagrań z kamer przemysłowych. Zdaniem rodziny nurkowie powinni też sprawdzić wody przy terminalu promowym, gdzie odkryto paszport Davisa.

Miało to miejsce tydzień po zniknięciu mężczyzny. Fakt odnalezienia dokumentu jest niepokojący. Brak paszportu znacząco ogranicza bowiem możliwość wyjazdu zaginionego do innego kraju. Prawdopodobne jest więc, że jeżeli mężczyzna nadal żyje, to przebywa ciągle na terenie Hiszpanii. Niestety do dziś nie udało się ustalić losów Davisa, a policja nie ujawniła nowych szczegółów.

Czytaj także:
Zaskakujący zapis w pamiętniku prezydenta Joe Bidena. "To mnie uratowało"
Gwiazdor spotyka się z piękną dziennikarką. Jedna rzecz przykuwa uwagę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×