Już wszystko jasne. Włodarczyk wprost o zakończeniu kariery

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kaz Photography / Anita Włodarczyk
Getty Images / Kaz Photography / Anita Włodarczyk
zdjęcie autora artykułu

Kariera Anity Włodarczyk jest przepełniona wielkimi sukcesami. Niestety wszystko ma swój koniec. W programie Dzień Dobry TVN zdradziła kiedy zejdzie ze sceny. Finał jest blisko.

W sierpniu tego roku - na trzy dni przed zakończeniem igrzysk olimpijskich w Paryżu - Anita Włodarczyk świętować będzie 39 urodziny. Czy w stolicy Francji uda jej się sprawić sobie prezent w postaci kolejnego złotego medalu?

Przypomnijmy, że Polka była bezkonkurencyjna na igrzyskach w Londynie (2012), Rio de Janeiro (2016) i Pekinie (2021).

Jak będzie w Paryżu? Tego nie wiadomo. Pewne z kolei jest, że dla Włodarczyk będzie to ostatnia szansa na olimpijski medal. O wszystkim opowiedziała w programie "Dzień Dobry TVN".

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

- Myślę, że to będą moje ostatnie igrzyska, ale jeszcze nie ostatni sezon w karierze - powiedziała nasza mistrzyni. - Szkoda kończyć karierę mając 39 lat - dodała.

Włodarczyk oprócz trzech złotych medali olimpijskich może pochwalić się również czterema tytułami mistrzyni świata i czterema mistrzostwami Europy. Jest również rekordzistką w rzucie młotem. I to od niemal 10 lat!

"Polka jest rekordzistką świata w rzucie młotem nieprzerwanie od dokładnie 500 tygodni (od 31 sierpnia 2014 - czyli od 115 miesięcy lub jak kto woli 3500 dni)" - czytamy na profilu Athletics News na platformie X.

Zobacz także: Legenda zaatakowana w pociągu. Sprawca był pijany Boniek zarzucił mu kłamstwo. Błaszczykowski wyjaśnia to raz na zawsze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty