Kapitalny rzut Polki. Najlepszy wynik od igrzysk olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
Materiały prasowe / Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
zdjęcie autora artykułu

Maria Andrejczyk w 2024 roku radzi sobie bardzo dobrze. Podczas mityngu w Offenburg zanotowała kolejny udany występ. Tym razem oddała rzut oszczepem na odległość 62,72 metra, co jest jej najlepszym wynikiem od trzech lat.

W tym artykule dowiesz się o:

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o wyniku Marii Andrejczyk. Podczas mityngu w Białymstoku udało jej się rzucić oszczepem na odległość 62,03 metra, co było jednym z najlepszych wyników na świecie w 2024 roku (więcej TUTAJ).

Tym samym srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio pokazała, że udało jej się zażegnać problemy zdrowotne. W końcu od trzech lat nie zanotował próby, w której przekroczyłaby dystans 60 metrów. A wspomniany wcześniej wynik dał jej kwalifikację na mistrzostwa Europy w Rzymie.

Teraz okazuje się, że nie była to jednorazowa zwyżka formy. Nasza lekkoatletka podczas mityngu w Offenburg poprawiła jeszcze swój poprzedni wynik i tym razem oddała rzut na odległość 62,72 metra. To pozwoliło jej zająć 3. miejsce.

Lepiej od Andrejczyk zaprezentowały się tylko Adriana Vilagos (63,58 m) oraz Joe-Ane Van Dyk (63,57 m). Niemniej jednak jej próba była trzecią najwyższą odległością w 2024 roku w Europie.

Od czasu występu na w Tokio, który z uwagi na pandemię miał miejsce w 2021 roku, polska lekkoatletka nie popisała się tak dalekim rzutem. Potrzebuje jednak próby na odległość 64 metrów, by zapewnić sobie bilet na nadchodzące igrzyskach olimpijskie w Paryżu. W innym przypadku będzie musiała liczyć na awans w rankingu, gdzie na ten moment zajmuje 3. miejsce.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski dostał w "tyłek", kiedy był dzieckiem. "Nie miałem nawet butów na trening"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty