Dajana Eitberger mistrzynią Europy, Puchar Świata dla Natalie Geisenberger

Dajana Eitberger wygrała w Soczi mistrzostwa Europy w saneczkarstwie na torze lodowym. Srebrny medal zdobyła Natalie Geisenberger. ME były zaliczane również do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Odwrotnie niż w Soczi było w zmaganiach o Kryształową Kulę - Puchar Świata otrzymała Natalie Geisenberger. Zdobyła ona 1080 punktów. Dajana Eitberger zajęła drugie miejsce z dorobkiem 851 pkt. Brązowy medal europejskiego czempionatu wywalczyła Tatiana Iwanowa. Rosjanka prowadziła po pierwszym ślizgu. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ uplasowała się Tatjana Huefner. 12. lokatę w ME zajęła Ewa Kuls, a 15. - Natalia Wojtuściszyn. [ad=rectangle] Rywalizację męskich dwójek wygrali Tobias Wendl i Tobias Arlt. Na drugim stopniu podium stanęli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler. Na trzecim miejscu uplasowali się Andris Sics i Juris Sics. Łotysze zajęli trzecie miejsce także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kryształową Kulę odebrali Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy w Soczi zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu. Eggert oraz Benecken w punktacji łącznej wywalczyli 1071 punktów i o 16 wyprzedzili Wendla z Arltem.

13. pozycję w ME zajęli Patryk Poręba i Karol Mikrut, 17. natomiast - Artur Petyniak i Adam Wanielista.