• Skoki

Co za wyścig Maliszewskiej! Polka liderką Pucharu Świata

Co za wyścig Natalii Maliszewskiej! Polka zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 metrów podczas Pucharu Świata w Salt Lake City i została liderką klasyfikacji cyklu!

Arkadiusz Dudziak
Natalia Maliszewska Getty Images / Minas Panagiotakis - International Skating Union / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Po raz kolejny znakomicie spisała się Natalia Maliszewska. Przed tygodniem w Montrealu zajęła drugie miejsce, a w Salt Lake City także awansowała do finału.

W nim Polka bardzo dobrze wystartowała i znajdowała się na drugim miejscu, tuż za Kim Boutin. Jechała cały czas tuż za liderką i próbowała wyprzedzić prowadzącą Kanadyjkę. Nie udało się jej to jednak, a tuż przed metą upadła.

Natalia Maliszewska była jednak na tyle rozpędzona, że utrzymała drugie miejsce. Tym samym została nową liderką Pucharu Świata na 500 metrów.

Na tym samym dystansie w ćwierćfinale odpadła Kamila Stormowska. Z kolei Nikola Mazur zakończyła swój występ na pierwszym etapie zmagań. Następny wyścig na 500 metrów odbędzie się już w niedzielę.

Bardzo dobrze na dystansie 1500 metrów pojechała także Gabriela Topolska. Nasza reprezentantka awansowała do finału B i ostatecznie zajęła 14. miejsce. Hanna Sokołowska niestety odpadła w ćwierćfinale.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Maliszewska wygra klasyfikację PŚ na 500 metrów?