Short track. Historyczne podium! Natalia Maliszewska trzecia w finale Pucharu Świata na 1000 metrów!

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale rywalizacji na 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Dordrechcie!

Piotr Ziemka
Natalia Maliszewska Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
W pierwszym ćwierćfinale Natalia Maliszewska minęła metę jako druga. Z kolei w drugim półfinale Polka finiszowała trzecia i po raz trzeci zakwalifikowała się do finału zawodów Pucharu Świata na 1000 metrów. Wcześniej dokonała tego 8 grudnia 2018 roku w Ałmatach oraz 2 lutego 2019 roku w Dreźnie. Wówczas była piąta.

W finale rekordzistka Polski zdobyła brązowy medal z rezultatem 1:31.569. Przed nią znalazły się tylko Yu Bin Lee z Korei Południowej (1:31.004) oraz Chinka Chutong Zhang (1:31.486). Czwarta była kolejna z Chinek Yuting Zhang (1:32.010), piąta zaś - Lara van Ruijven (1:32.737). Na szesnastej pozycji została sklasyfikowana Kamila Stormowska, a na dwudziestej - Nikola Mazur.

W poprzednią sobotę, Maliszewska zajęła siódmą lokatę w rywalizacji na 1000 metrów.

W niedzielę złota medalistka mistrzostw Europy 2019 wystąpi w swojej koronnej konkurencji - 500 metrów.

Czy Natalia Maliszewska awansuje w niedzielę do finału na 500 metrów?