KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dramat reprezentantki Polski! Może stracić igrzyska w Pekinie

Upadek podczas zawodów testowych może pokrzyżować marzenia Gabrieli Topolskiej. O wszystkim poinformował Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Gabriela Topolska Getty Images / Christian Kaspar-Bartke - International Skating Union/International Skating Union / Na zdjęciu: Gabriela Topolska
To miały być ostatnie dni treningów w Niemczech przed wylotem na igrzyska olimpijskie Pekin2022. Niestety jeden upadek może przekreślić marzenie i tygodnie przygotowań.

Gabriela Topolska była jedną z tych zawodniczek, które bardzo liczyły na wyjazd do Chin.

Sezon 2021/2022 jest dla niej całkiem udany. Regularnie występowała w zawodach Pucharu Świata. Miała też swój niemały wkład w awans sztafety, która wyszarpała miejsce na igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO: Tak polscy skoczkowie zareagowali na kontuzję Kamila Stocha

Teraz jej wylot na tą najważniejszą imprezę dla sportowca stanął pod znakiem zapytania i to nie przez formę sportową, a przez kontuzję. 20-latka zaliczyła upadek podczas sobotnich zawodów testowych w Dreźnie.

Efektem tego upadku mogą być złamane żebra, o czym informuje w mediach społecznościowych Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

"Gabriela Topolska - podstawowa zawodniczka sztafety kobiet w short tracku - przebywa w szpitalu w Dreźnie po upadku, który wydarzył się podczas zawodów testowych. Diagnoza na dziś - złamane dwa żebra. Najprawdopodobniej najbliższe cztery dni spędzi w szpitalu!" - napisał.

W Pekinie reprezentantki Polski wystartują w sztafecie, sztafecie mieszanej oraz wyścigach na 500, 1000 i 1500 metrów. Kadra do Chin wyleci 26 stycznia.

Zobacz także:
"Widziałem zdegustowanych kibiców". Ciężko było na to patrzeć
Faworyci odkryli karty na igrzyska olimpijskie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×