Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dlaczego MŚ są kodowane? To wina Tuska

Reprezentacja Polski robi furorę na mistrzostwach świata, ale kibiców równie mocno angażuje spór na temat kodowanych transmisji w telewizji Polsat. [tag=19485]Marian Kmita[/tag] wyjaśnia kto do tego doprowadził.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Szef Polsatu w rozmowie z Polska The Times wyjaśnia, że kilka miesięcy przed mistrzostwami telewizja miała zagwarantowane wsparcia sponsorów, grupę spółek Skarbu Państwa, dzięki czemu mistrzostwa byłyby dostępne w otwartych kanałach. - Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Umowa miała być podpisana w styczniu. Stad nasze deklaracje i pewność, że najważniejsze mecze mundialu nadamy w otwartym Polsacie. W ostatniej chwili wszystko wyleciało w powietrze - mówi Kmita.


Skąd taka nagła zmiana decyzji szefów tych spółek? - Dziś wiem to już na pewno. Za wszystkimi decyzjami o odmowie współpracy spółek Skarbu Państwa z Polsatem przy organizacji turnieju stał osobiście premier Donald Tusk. Nie wierzyłem w tę wersję długo, choć pytano mnie o nią wielokrotnie. Podczas meczu otwarcia na Stadionie Narodowym i potem we Wrocławiu, podczas meczów Polaków rozmawiałem jednak z politykami z wielu frakcji Platformy Obywatelskiej. Tych protuskowych i tych przeciw. Wszyscy potwierdzili - to była jednoosobowa decyzja premiera. Nie pomogły zaangażowanie i życzliwość ministrów Biernata i Karpińskiego - wyjaśnia Marian Kmita.

Cała rozmowa w Polska The Times.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska The Times - polskatimes.pl
Komentarze (22):
 • art87 Zgłoś komentarz
  Oj Kmita, lisku chytrusku co jeszcze wymyślisz, zeby przykryć waszą wtopę biznesową a wielką wpadkę TVP, rzekomo "misyjnej"
  • atenaneta Zgłoś komentarz
   Odpowiada też za gradobicie i koklusz ?
   • Przemek M11 Zgłoś komentarz
    Wojtek nadal politycznefakty pl Nawet ja tu mnie komentuję politycznie, choć temat z Tuskiem.
    • Varsovia Zgłoś komentarz
     Po lekturze niektórych komentarzy widzę, że przynęta Kmity została połknięta i udało się odwrócić uwagę od Polsatu a skupić na sporze politycznym. Pamiętam też, że kiedyś Polsat
     Czytaj całość
     zakodował nam MŚ w piłce nożnej tylko nie pamiętam która opcja polityczna wtedy rządziła. Bo pewnie ty była ich wina. Solorz powoli wyrasta na czołowego opozycjonistę w kraju co równocześnie nie przeszkadza mu w zarabianiu kasy od ludzi oglądających mecze naszej kadry narodowej.
     • themon31 Zgłoś komentarz
      Widze ze lemingow w Polsce nadal wielu,Tusk juz swoje nakradl zadnej obietnicy przed wyborczej nie spelnil a ci go bronia tu...chyba urzedasy protegowani.Teraz wlaczcie TVN i delektujcie sie
      Czytaj całość
      *PRAWDĄ*......o 19 tej polecam sama prawda od momentu zalozenia tej manipulatorskiej pseudotewizji zreszta Tvp tez jest w rekach Patologii Obywatelskiej
      • ferdynand Zgłoś komentarz
       2 tygodnie temu napisałem : Nikt tego głośno nie mówi [a nie wiem dlaczego?] ale chyba sugeruje opalony Mirek, że Państwo trochi kaski mogłoby dorzucić i kapitalisty Polszmatowskie nie
       Czytaj całość
       musiałyby doić z rodaków żeby się im bilans zgodził. W sumie racja, bo przecież z naszych podatków infrastrukturę budują, stypendia zawodnicze i trenerskie chyba też i kadrę Polski na pierwszych MŚ organizowanych u siebie to oglądnąć żadna łaska. No ale pewnie we fleszach piłkarskiej uczty ME 2012 [niemiłosiernie przepłaconych – z TWOJEJ KASY też! , … a propos, ktoś widział dzikie tłumy turystów z zagranicy zalewających nasz przepiękny kraj po ME jak to było w zamyśle ): ?] woleli się władcy narodu pokazać [ale wtedy jakieś obce prezydenty i premiery przyjechały a na siatkę to kto? nikt! i „jak tu żyć” medialnie … ] i dlatego nowy PO minister kaski nie popuścił – oni zresztą tylko „haratają w gałę” , a kasę przeznaczą na kolejny koncert Madonny – oczywiście w służbie społeczeństwu … ):
       • jakubpravy Zgłoś komentarz
        Dlaczego SGP i DMŚ na żużlu są zakodowane? Też wina Tuska?
        • gregbyd Zgłoś komentarz
         Czyli kolejne MŚ i ME będą zakodowane w całej Unii Europejskiej? Czy tylko w siatkówce, czy w innych dyscyplinach też? ;)
         • ManFred Zgłoś komentarz
          PO kontroluje WSZYSTKIE publiczne, coś znaczące telewizje w Polsce. Głównym sponsorem/reklamodawcą każdej w/w tv są spółki Skarbu Państwa, a wszystkie te spółki są już dawno
          Czytaj całość
          obsadzone ludźmi rudego. A naiwny lud ogląda ten tvn/tvp i wierzy w te wszystkie brednie, jedna afera, druga afera, benzyna po 5 z groszami - to nie ważne, nic się nie stało i tak PO wygra najbliższe wybory. Nie oglądajcie ludzie tv bo i tak niczego się nie dowiecie. Jedynym źródłem informacji jest teraz internet.
          • KANAP Zgłoś komentarz
           Pinokio Donald jeszcze wymyślił że lemingi otumani ustawą już ma być wprowadzana, i dzięki PO-PSL będzie ustawowy wymóg pokazywania meczów reprezentacji na ogólnodostępnych
           Czytaj całość
           kanałach, nie kodowanych. A że medal ma zawsze dwie strony, druga jest taka że nikt nie będzie chciał kupić praw telewizyjnych do imprez (może poza wątpliwej jakości usługami TVP) i Polska nie dostanie już organizacji żadnej poważnej imprezy ( między innymi dzięki nakładom telewizji polsat te MŚ są w Polsce, warto o tym pamiętać).
           • kros Zgłoś komentarz
            Nieladnie, z abonamentem tv bylo podobnie tak dziala PO i Tusk.
            • KANAP Zgłoś komentarz
             Wiadomo, że to Donald Tusk załatwił Polakom kodowane MŚ. W końcu jak państwowa spółka Orlen miała być jednym z sponsorów głównych i impreza miała być na kanałach ogólnie
             Czytaj całość
             dostępnych, a na półtora miesiąca przed MŚ okazuje się, że Orlen (gdzie rząd spółki państwowe obsadza swoimi ludźmi) nie ma zamiaru płacić. Na pytanie dlaczego nie, słychać tylko odpowiedz: nie bo nie. Wszystko jest jasne. Premier Tusk wolał wydać kilkadziesiąt milionów na darmowy przejazd w sierpniu płatną autostradą A4 niż jakieś tam mistrzostwa świata w Polsce. hahaha tak działa "mąż stanu".
             • waldzior Zgłoś komentarz
              Hmmm w TV coś przeciw Tuskowi? Cokolwiek powiedzą przeciw Tuskowi, PO (całej reszcie też, choć na PiS wszędzie nadają), cokolwiek, mają u mnie ogromnego PLUSA!!!! Brawo Polsat!
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×