WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Minister Sportu i Turystyki oczekuje zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Delegatów PZPS

Minister Sportu i Turystyki spotkał się z przedstawicielami Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Andrzej Biernat oczekuje podjęcia decyzji, mających na uwadze dobro polskiej siatkówki.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Szum wokół afery związanej z Mistrzostwami Świata 2014 oraz zatrzymaniem prezesa i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie cichnie. W czwartek 20 listopada miało miejsce spotkanie Ministra Sportu i Turystyki, Andrzeja Biernata z przedstawicielami Zarządu PZPS-u.


Minister został poinformowany o działaniach podjętych przez władze PZPS
w związku z sytuacją wywołaną aresztowaniem Mirosława P. i Artura P.. Andrzej Biernat, respektując autonomię PZPS-u i zasadę domniemania niewinności podejrzanych najważniejszych funkcjonariuszy związku, wyraził oczekiwanie co do dalszych kroków władz federacji. Minister Sportu i Turystyki chce, by w obecnej sytuacji podejmowane decyzje miały na uwadze dobro polskiej siatkówki.

W opinii Andrzeja Biernata konieczne jest zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Delegatów, które zajmie się w szczególności rozpatrzeniem sprawozdania z organizacji Mistrzostw Świata 2014 wykonanego przez niezależnego audytora.

Rzecznik PZPS: Decyzja o zawieszeniu prezesa i wiceprezesa odłożona

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
msport.gov.pl

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jaet 0
  To, że w Polsce ministerstwo sportu od dawna lub od zawsze służyło upychaniu partyjnych kolegów za partyjne zasługi, ew. dla uspokojenia tej czy innej frakcji partyjnej, nie jest dla nikogo tajemnicą, ale akurat ten apel Biernata wydaje mi się zasadny, bo Zarząd PZPS-u zachowuje się trochę tak, jakby nic poważnego się nie stało i postawił na opcję wyczekiwania. Nie wiem tylko na co, bo powrotu nadpalonego i jego kompana, to się raczej nie doczekają. Wygląda na to, że kilku osobom zależy na utrzymaniu personalnego status quo w polskiej siatkówce i przy takich okolicznościach wygląda to średnio, przynajmniej dla mnie. Co więcej ministerstwo nie dało może na MŚ tyle pieniędzy ile chciał nadpalony (w świetle ostatnich faktów może to i dobrze), ale dało na tyle dużo, żeby móc domagać się wyjaśnień.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • stary kibic 0
  I taka innowacyjna - od razu wiedziała, że jest potrzebna III liga hokeja, albo drużyny do finału PP, to trzeba wybierać.. :) Biernat może liczyć, że uszczknie coś dla "swoich" na stołkach..
  Penhal Mucha chociaż ładna była.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • siber 0
  To samo trzeba by powtórzyć w PZM a szczególnie w żużlu.
  PZM , GKSŻ - przekręt za przekrętem .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×