Fotowycieczka po Hali Stulecia we Wrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Atrakcyjna lokalizacja obiektu sprawia, że w czasie siatkarskich mistrzostw świata fani nie będą musieli żyć samym sportem. Portal SportoweFakty.pl przedstawia wrocławską Halę Stulecia i jej okolice.

W tym artykule dowiesz się o:

1
/ 8

Hala Stulecia jest usytuowana przy ulicy Wystawowej 1, na terenie Parku Szczytnickiego. Sprawnie działająca komunikacja publiczna umożliwia swobodne dotarcie do celu. Pod sam obiekt kursują tramwaje linii nr 1, 2, 4 oraz 10, autobusy dzienne linii 145 i 146 oraz nocne 253 i 255.

2
/ 8

Wejście główne usytuowane jest nieopodal charakterystycznej Iglicy. Ponadto, hala posiada jeszcze trzy dodatkowe wejścia boczne. Wspomniana Iglica, będąca jednym z najbardziej charakterystycznych punktów odniesienia w najbliższej okolicy obiektu, ma aż 96 metrów wysokości. Ten ogromny stalowy słup stoi przez halą od lipca 1948 roku.

3
/ 8

Wymiary Hali Stulecia przedstawiają się imponująco. Jej wysokość wynosi 42 metry, średnica 130 m, a objętość około 300 tys. m³.

Polscy siatkarze stoczyli już we wrocławskiej hali niejeden bój. W maju 2014 odbył się w niej turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015, z udziałem biało-czerwonych, Słowenii, Łotwy i Macedonii. Ponadto, podczas Ligi Światowej 2013, nasi reprezentanci pokonali w Hali Stulecia Amerykanów 3:1, natomiast w latach 2009-2010 rozstrzygnęli na swoją korzyść dwumecze z Wenezuelą (3:0, 3:1) i Argentyną (3:1, 3:1).

4
/ 8

Hala Stulecia będzie gościć uczestników mundialu przez dwa tygodnie, od 31 sierpnia do 14 września. W pierwszej rundzie zostanie w niej rozegranych 14 spotkań grupy A, z czego 4 z udziałem reprezentacji Polski. W drugiej fazie turnieju Wrocław spełni natomiast rolę gospodarza 8 pojedynków grupy F, której skład utworzą najlepsze ekipy z grup B i C.

5
/ 8

Od 2009 roku w hali przeprowadzane są kolejne remonty, mające na celu stopniowe jej usprawnianie. Jednym z założeń modernizacji było powiększenie widowni. Zadanie udało się zrealizować w stu procentach, dzięki czemu podczas mistrzostw świata na trybunach będzie mogło zasiąść ok. 8000 widzów. Wcześniej maksymalna pojemność obiektu oscylowała w granicach 6000 miejsc.

6
/ 8

W ramach złapania chwili oddechu między meczami, warto udać się na krótki spacer dookoła hali. Główną atrakcją okolicznego terenu, a zarazem doskonałym miejscem do relaksu, jest największa w Europie multimedialna fontanna, o powierzchni ok. 1 hektara.

7
/ 8

Wokół fontanny rozciąga się Pergola, wybudowana w kształcie półeliptycznym. Spacer wzdłuż ścieżki otoczonej bujnie porośniętą winoroślą pozwala na ukrycie się w cieniu podczas ewentualnych upałów, bez pozbawiania możliwości podziwiania fontanny.

8
/ 8

600 metrów od głównego wejścia do Hali Stulecia znajduje się natomiast niewielkich rozmiarów Ogród Japoński. Za symboliczną cenę można udać się do niego na krótką przechadzkę i w jej czasie napotkać kilka roślinnych motywów związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni. Na pełne obejście tego terenu powinien swobodnie wystarczyć czas, jaki będzie do dyspozycji fanów pomiędzy poszczególnymi meczami. Po drugiej stronie hali zlokalizowane jest z kolei wrocławskie zoo.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)