Nie będzie medalu. Polscy siatkarze przegrali w mistrzostwach Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Michał Bryl i Bartosz Łosiak
PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Michał Bryl i Bartosz Łosiak
zdjęcie autora artykułu

Polska para w składzie Michał Bryl/Bartosz Łosiak musiała w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarzy plażowych uznać wyższość norweskiego duetu Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sorum.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy w historii mistrzostw Europy siatkarzy plażowych mają na swoim koncie łącznie trzy medale. W sobotę wydawało się, że będzie szansa na czwarty krążek.

Niestety niedziela bardzo brutalnie zweryfikowała oczekiwania polskich kibiców. Polacy najpierw zmierzyli się w meczu półfinałowym z czeskim duetem Perusić/Schweiner. Para Michał Bryl/Bartosz Łosiak przegrała gładko 0:2.

Właściwie ze smutkiem możemy stwierdzić, że w tym pojedynku nasi siatkarze byli jedynie niezbyt wymagającym tłem dla swoich sąsiadów. Porażki do 15 i 11 w dwóch partiach mówią wszystko.

Kilka godzin później odbył się finał przegranych. W nim naprzeciw siebie stanęli Polacy i Norwegowie. Jak to bywa w meczach o trzecie miejsce, najważniejsze było nastawienie psychiczne do tego spotkania.

Lepsze zaprezentował niestety duet z Norwegii. Para Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sorum podniosła się po porażce w półfinale. Nasi reprezentanci postawili nieco trudniejsze warunki, ale ostatecznie skończyło się porażką 0:2. Pierwszego seta przegraliśmy do 16, drugiego do 17. Polacy zakończyli turniej na czwartym miejscu.

Zobacz też:  Co za zmiana Mateusza Poręby! Oceny po meczu z Serbią Polscy siatkarze w półfinale! Powalczą o medal mistrzostw Europy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za widoki! Polka zaszalała w USA

Źródło artykułu: