Paryż 2024. Udana inauguracja faworytów, w tym liderek rankingu FIVB

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Amin Mohammad Jamali
Getty Images / Amin Mohammad Jamali

Popołudniowa sesja rywalizacji w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich w Paryżu przyniosła zwycięstwa faworytów do medali. Triumf święciły między innymi Brazylijki Ana Patricia Ramos i Eduarda Santos Lisboa, czyli liderki światowego rankingu.

Siatkarscy kibice podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu skupiają się przede wszystkim na rywalizacji w hali. Nie należy zapominać też jednak o odmianie plażowej, która budzi równie spore emocje. W niedzielnej sesji popołudniowej pewne zwycięstwa odniosły duety, które spokojnie stać na wywalczenie medalu.

Mowa przede wszystkim o głównych faworytkach rywalizacji pań, czyli brazylijskiej parze Ana Patricia Ramos/Eduarda Santos Lisboa. Liderki światowego rankingu w pierwszym spotkaniu w grupie A zmierzyły się z Egipcjankami Marwą Abdelhady i Doaą Elghobashy. Już pierwsza partia zapowiadała pewne zwycięstwo Brazylijek, które wygrały 21:14.

W drugim spotkaniu rywalki z Egiptu postawiły się już znacznie bardziej faworyzowanym przeciwniczkom. Liderki światowego rankingu kilkukrotnie budowały przewagę, ale za każdym razem pozwalały się dogonić. Finalnie Ramos i Lisboi udało się zamknąć to spotkanie w dwóch setach i udanie zainaugurować olimpijskie zmagania.

Zwycięstwo odniosły również Holenderki Katja Stam oraz Raisa Schoon. Czwarty duet rankingu FIVB, rywalizujący w grupie E, pokonał w dwóch odsłonach litewską parę Monika Paulikiene/Aine Raupelyte. W obu setach walki nie brakowało, jednak decydujące fragmenty należały do faworytek. Siatkarki z Holandii wygrały 21:19, 21:17.

Ostatnim meczem w tej sesji był pojedynek panów. Szósty duet świata, czyli Czesi Ondrej Perusić i David Schweiner zmierzyli się z kanadyjską parą Sam Schachter/Daniel Dearing. Także w tym przypadku nie obyło się bez emocji i walki z obu stron siatki. Większą pewność i spokój w decydujących fragmentach zachowali siatkarze zza naszej południowej granicy, triumfując 21:17, 21:19.

Siatkówka plażowa na igrzyskach olimpijskich w Paryżu:

Turniej kobiet:

Ana Particia Ramos (BRA) / Eduarda Santos Lisboa (BRA) - Marwa Abdelhady (Egipt) / Doaa Elghobashy (Egipt) 21:14, 21:19. Katja Stam (Holandia) / Raisa Schoon (Holandia) - Monika Paulikeiene (Litwa) / Aine Raupelyte (Litwa) 21:19, 21:17

Turniej mężczyzn:

Ondrej Perusić (Czechy) / David Schweiner (Czechy) - Sam Schachter (Kanada) / Daniel Dearing (Kanada) 21:17, 21:19

Źródło artykułu: WP SportoweFakty