Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

WT Stare Jabłonki: Porażka Fijałka i Prudla, Kądzioła i Szałankiewicz pozostają w grze

Najlepsza polska para pożegnała się z turniejem w Starych Jabłonkach już w II rundzie. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zostaną sklasyfikowani na 9. miejscu.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

W turnieju głównym w Starych Jabłonkach w fazie grupowej startowało aż pięć duetów. Wydawało się, że cztery z nich awansują, ale ostatecznie Maciej Kosiak i Maciej Rudol przez słabszy bilans zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak swój udział w imprezie zakończyli na I rundzie i zostali sklasyfikowani na 17. miejscu. To niedosyt dla młodej polskiej pary, która liczyła na przynajmniej jedno zwycięstwo więcej.


Najlepiej, jak dotychczas, radzą sobie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy zanotowali komplet zwycięstw w grupie i z pozycji lidera automatycznie awansowali do II rundy. Ich rywalami w walce o ćwierćfinał byli Philip Gabathuler i Mirco Gerson. Polski duet fatalnie spisał się w premierowej odsłonie, urywając rywalom zaledwie 13 punktów. Po pełnym błędów secie, wyciągnęli wnioski i w dwóch kolejnych zaprezentowali swoje możliwości. Dzięki pomocy publiczności awansowali, ale nie znali jeszcze swoich kolejnych przeciwników.

Miał ich wyłonić mecz pomiędzy Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem a Martinsem Plavinsem i Janis Smedinsem. Łotysze, pisząc kolokwialnie, nie leżą Polakom, więc można było spodziewać się zaciętego spotkania. Biało-czerwoni w pełnym skupieniu rozpoczęli pojedynek i szybko odskoczyli rywalom, ani na chwilę nie stracili koncentracji, dzięki czemu pierwszy set padł ich łupem. W drugiej odsłonie role się odwróciły, łotewscy siatkarze wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej już do końca. Niestety dla Polaków, podobnie rozpoczęła się decydująca partia. Pomimo ambitnego wyścigu Fijałka i Prudla, Plavins i Smedins prowadzenia nie oddali i to oni awansowali do ćwierćfinału.

Pewne zwycięstwo odnieśli główni kandydaci do złota w Starych Jabłonkach, Sean Rosenthal i Philip Dalhausser. W grze pozostała już także tylko jedna brazylijska para, Pedro Solberg Salgado i Alvaro Morais Filho.

Wyniki II rundy:

Sebastian Dollinger / Lars Flüggen (Niemcy, 26) - Clemens Doppler / Alexander Horst (Austria, 17) 0:2 (19:21, 16:21)
Reinder Nummerdor / Christiaan Varenhorst (Holandia, 22) - Konstantin Semenow / Wiaczesław Krasilnikow (Rosja, 9) 2:0 (21:14, 21:17)
Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel (Polska, 1) - Aleksandrs Samoilovs / Janis Smedins (Łotwa, 5) 1:2 (21:18, 18:21, 13:15)
Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz (Polska, 13) - Philip Gabathuler / Mirco Gerson (Szwajcaria, 14) 2:1 (13:21, 21:16, 15:8)
John Hyden / Tri Bourne (USA, 6) - Alison Cerruti / Bruno (Brazylia, 3) 2:0 (21:19, 21:15)
Pablo Herrera / Adrian Gavira (Hiszpania, 8) - Jacob Gibb / Casey Patterson (USA, 12) 1:2 (29:31, 21:18, 11:15)
Jonathan Erdmann / Kay Matysik (Niemcy, 4) - Pedro Salgado / Alvaro-Filho (Brazylia, 7) 0:2 (19:21, 18:21)
Sean Rosenthal / Phil Dalhausser (USA,1) - Chaim Schalk / Ben Saxton (Kanada, 19) 2:0 (21:13, 21:15)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×