Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Soczi Open: Pięć polskich par w turnieju głównym

Z dwóch duetów znad Wisły, które przystąpiły do kwalifikacji zawodów Soczi Open, do fazy grupowej awansowały Jagoda Gruszczyńska z Dorotą Strąg. W głównej drabince męskich zawodów zabraknie natomiast Macieja Kosiaka i Macieja Rudola.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Rozstawieni z numerem pierwszym Polacy przegrali w drugiej rundzie eliminacji z ukraińskim duetem Jarosławem Gordiejewem i Mikołajem Babiczem. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym Maciej Kosiak z Maciejem Rudolem nie poszli za ciosem po wygraniu drugiej odsłony i znacząco obniżyli poziom swojej gry.

Wahania formy zaprezentowały także Jagoda Gruszczyńska z Dorotą Strąg. W ich przypadku skończyło się jednak pozytywnie, ponieważ reprezentantki Polski pomyślnie przebrnęły dwie rundy eliminacji. Najpierw Biało-Czerwone musiały stoczyć trzysetowy, ale zwycięski bój z ostatnią według rozstawienia parą kwalifikacji, Niemkami Sandrą Ittlinger i Yaniną Weiland. Zdecydowanie szybciej reprezentantki Polski uporały się w drugiej rundzie z Łotyszkami Alisą Lece i Martą Ozoliną.

Wyniki męskich kwalifikacji:
I runda: Kosiak/Rudol (Polska, 1) - wolny los
II runda: Kosiak/Rudol (Polska, 1) - Gordiejew/Babicz (Ukraina, 16) 1:2 (18:21, 21:16, 11:15)

Wyniki żeńskich kwalifikacji:
I runda: Gruszczyńska/Strąg (Polska 7) - Ittlinger/Weiland (Niemcy, 26) 2:1 (15:21, 21:18, 15:8)
II runda: Gruszczyńska/Strąg (Polska, 7)
- Lece/Ozolina (Łotwa, 10) 2:0 (21:13, 21:10)

Po połowicznie udany kwalifikacjach, w głównym turnieju męskim i żeńskim w Soczi Biało-Czerwonych reprezentować będzie pięć duetów. Wśród siatkarzy zagrają: Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem, Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. Z kolei w żeńskich zmaganiach polscy kibice będą mogli trzymać kciuki za: Kingę Kołosińską z Moniką Brzostek oraz Jagodę Gruszczyńską z Dorotą Strąg.

Faza grupowa, której drabinkę - z uwzględnieniem grup z Polakami - zaprezentowaliśmy na kolejnym slajdzie, zostanie rozegrana w środę i czwartek.
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×