Dziewięć polskich par wystartuje w World Tour Warsaw 2018

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Sześć polskich par w turnieju głównym i trzy w kwalifikacjach, w sumie 118 duetów z całego świata - tak zapowiadają się zmagania w turnieju World Tour Warsaw 2018. Jest jedno nazwisko, które najbardziej przykuwa uwagę kibiców.

Ma 43 lata, trzy medale olimpijskie, 56 zwycięstw w cyklu World Tour w 230 turniejach. O kogo chodzi? To Ricardo Santos - brazylijski multimedalista i jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy plażowych globu. W tym sezonie wrócił na boisko w parze z 25-letnim Guto (Gustavo Carvalhaes) i jest na liście startowej turnieju w Warszawie.

Ten duet będzie musiał rozpocząć rywalizację od eliminacji krajowych razem z dwójką innych brazylijskich par o prawo gry w turnieju. - Po tych wszystkich zmianach potrzebowałem dobrego blokującego i pierwszą osobą, która przyszła mi na myśl był Ricardo. Chociaż miał trochę przerwy w regularnych występach na boisku, to widziałem go ostatnio w akcji i i jestem przekonany, że jego doświadczenie nam pomoże - mówił Guto przed ich startem pod koniec maja w Major Series.

Po ostatnim sezonie jak zwykle roszad w parach nie brakowało. Duet mistrzów świata z Wiednia sprzed roku - Evandro Goncalves i Andre Loyola Stein (wówczas 23-letni stał się najmłodszym mistrzem globu w historii) przyjedzie do Warszawy, ale już w innym zestawieniu. Evandro w parze z Vitorem Felipe, zaś Andre z jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w stawce. Jego partnerem boiskowym jest teraz Alison Cerutti - mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i srebrny medalista z Londynu. Na liście startowej turnieju głównego są także lubiani przez polskich kibiców Łotysze -Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs.

Z polskich par w turnieju głównym zagrają liderzy rankingu World Tour Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz oraz Kacper Kujawiak i Maciej Rudol. Przez kwalifikacje przejdą Marcin Ociepski i Jarosław Lech.

Z kolei w turnieju kobiet zobaczymy dwa duety, które rozpoczną zmagania od fazy grupowej - Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, które w październiku ubiegłego roku sięgnęły po srebro turnieju trzygwiazdkowego w Quinzhou oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. W kwalifikacjach wystąpią dwie pary z Polski: Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Marta Duda i Marta Łodej.

W Warszawie zabraknie aktualnych mistrzyń świata i olimpijskich - Niemek Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst, bo pierwsza z nich zdecydowała się na przerwę macierzyńską. Kraj naszych zachodnich sąsiadów będzie za to kolejny rok reprezentować pochodząca z Polski Małgorzata Kożuch, która zagra z Karlą Borger.

Dwukrotna halowa wicemistrzyni Europy próbuje teraz swoich sił na piasku i zależy jej na dobrym występie w naszym kraju. W turnieju głównym kobiet prym wiodą pary z Brazylii. Zagra ich aż trójka w tym m.in. triumfatorki czterogwiazdkowego turnieju World Tour w Itapemie - Agatha Bednarczuk (ona także ma polskie korzenie) z Eduardą Santos.

Turniej World Tour Warsaw rozpocznie się w środę 27 czerwca i potrwa do niedzieli 1 lipca.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 83. Wojciech Szaniawski: Robert Lewandowski za jedną kampanię może dostać nawet 4 mln euro

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrają męski turniej World Tour Warsaw 2018?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)