WT Warszawa: Marcin Ociepski i Jarosław Lech za burtą. Biało-Czerwoni ulegli Amerykanom

Marcin Ociepski i Jarosław Lech wystartowali w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour Warsaw 2018. Biało-Czerwoni przegrali 0:2 z amerykańską parą Trevor Crabb/John Mayer i pożegnali się z turniejem.

Katarzyna Smelik
Katarzyna Smelik
Marcin Ociepski (nr 1) i Jarosław Lech (nr 2) Materiały prasowe / FIVB / Marcin Ociepski (nr 1) i Jarosław Lech (nr 2)

Po jedenastu latach do stolicy Polski powrócił czterogwiazdkowy turniej z cyklu FIVB World Tour. W środowych kwalifikacjach o awans do turnieju głównego walczyła polska para Marcin Ociepski oraz Jarosław Lech. Siatkarzom plażowym nie udało się jednak pokonać amerykańskiego duetu.

- Bardzo dziękujemy za szansę występu na World Tourze w Warszawie jaką dostaliśmy. Jesteśmy oczywiście niezadowoleni z wyniku, bo czuliśmy, że gra była na styku, a wystawą niestety ten mecz przegraliśmy - przyznał Jarosław Lech.

Biało-Czerwoni zmierzyli się z Trevorem Crabbem oraz Johnem Mayerem. Chociaż środowy pojedynek rozpoczęli od wyrównanej walki, to od połowy pierwszej partii prym na boisku wiedli Amerykanie, którzy wygrali do 15. W kolejnej odsłonie reprezentanci Stanów Zjednoczonych poszli za ciosem i szybko zbudowali kilkupunktową przewagę. Konsekwencja i spokojna gra pozwoliła im triumfować w całym spotkaniu.

Przeciwnicy polskiej pary ponieśli porażkę w drugiej rundzie kwalifikacji, ulegając Wenezuelczykom. Duet Carlos Rangel/Jose Gregorio Gomez potrzebował trzech setów by pokonać Amerykanów.

W fazie grupowej turnieju grę rozpoczną cztery polskie pary męskie, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz oraz Kacper Kujawiak i Maciej Rudol.

Kwalifikacje, 1. runda:

Trevor Crabb/John Mayer (USA) - Marcin Ociepski/Jarosław Lech (Polska) 2:0 (21:15, 21:18)

ZOBACZ WIDEO Wielka siatkówka plażowa nad Wisłą. World Tour w Warszawie już wkrótce
Czy któraś z polskich par zagra w finale World Touru w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×