Koronawirus. Największa polska impreza w siatkówce plażowej odwołana. World Tour w Warszawie nie odbędzie się

Do i tak już długiej listy odwołanych wydarzeń sportowych z powodu pandemii koronawirusa dopisujemy kolejne. To czterogwiazdkowe zawody z cyklu World Tour w siatkówce plażowej, które pod koniec maja miały odbyć się w Warszawie.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Evandro i Bruno podczas World Touru w Warszawie w 2019 r Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Evandro i Bruno podczas World Touru w Warszawie w 2019 r.
Organizatorem wydarzenia są Monta Beach Volley Club, na obiektach którego toczone są rozgrywki, a także Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS). W czwartek polska federacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe w tym roku nie zawitają do stolicy.

"Polski Związek Piłki Siatkowej, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w kraju związanej z koronawirusem SARS-CoV-2, podjął decyzję o rezygnacji z organizacji World Tour Poland, który miał odbyć się w dniach 26-31 maja 2020 r." - czytamy.

Wcześniej, z tego samego powodu, FIVB poinformowała o przełożeniu innych turniejów w ramach cyklu World Tour, m.in. te, które miały odbyć się w Australijskiej Coolangattcie i meksykańskim w Cancun. Wystartować tam miały Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

World Tour w siatkówce plażowej to jedna z największych i najważniejszych sportowych imprez w naszym kraju. W Warszawie miał odbyć się po raz trzeci z rzędu.

Warto przypomnieć, że tydzień temu polskie pary zanotowały bardzo dobre występy. W piątek Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zwyciężyli w turnieju w Katarze, a Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak okazali się najlepsi w Malezji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj również: Zmęczone, ale szczęśliwe. Polskie siatkarki plażowe wróciły do kraju

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"
Czy sezon siatkówki plażowej rozpocznie się jeszcze w tym półroczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×