Wielka bitwa w Lidze Narodów. 78 piłek w secie

Reprezentacje Serbii i Brazylii odniosły zwycięstwa 3:0 w Lidze Narodów Kobiet. Drużyna z Bałkanów będzie długo pamiętać pierwszego seta w meczu z Koreą Południową. Wygrała go dzięki zdobyciu 40. punktu.

Reprezentacja Serbii w meczu z Koreą Południową Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Serbii w meczu z Koreą Południową
Partia zakończona wynikiem 40:38 wydawała się nie mieć końca. Napięcie było duże, ponieważ obu drużynom zależało na dobrym otwarciu meczu. Po licznych, obronionych piłkach setowych, Serbia wykorzystała swoją. Później poszła za uderzeniem i kolejne partie zamykała wynikiem 25:22. Wygrana 3:0 z Koreankami była czwartą odniesioną przez siatkarki z Bałkanów w Lidze Narodów. Z kolei zespół z Azji jest na dnie tabeli z kompletem sześciu porażek.

Ani jednego przeciwnika nie pokonała również Holandia. Tym razem przegrała 0:3 z Brazylią. Ten mecz zapowiadał się na najbardziej jednostronny i taki też w rzeczywistości był. W pierwszym secie drużyna z Ameryki Południowej zwyciężyła 25:16, w drugim 25:15, jej dominacja była bezdyskusyjna. Pomarańczowe nacisnęły w trzeciej rundzie, ale zmarnowały prowadzenie 21:19 i poniosły porażkę 23:25.

Najdłużej, ponieważ przez pięć partii walczyły reprezentacje Włoch i Dominikany. Italia dwa razy obejmowała prowadzenie w setach, po czym przeciwniczki odgryzały się jej. Dlatego postawiła na swoim dopiero w tie-breaku, którego wygrała 15:12. Dominikana zapłaciła wysoką cenę za liczne błędy popełniane w ważnych momentach. Przegrała 2:3, choć przewyższała Włoszki pod względem skuteczności w ataku czy w liczbie asów serwisowych.

Serbia - Korea Południowa 3:0 (40:38, 25:22, 25:22)

Holandia - Brazylia 0:3 (16:25, 15:25, 23:25)

Włochy - Dominikana 3:2 (25:23, 20:25, 25:19, 16:25, 15:12)