Holandia nie traci rozpędu w Lidze Narodów

Walka w meczu Holandii z Chinami w Lidze Narodów była tylko w pierwszym secie. W kolejnych Pomarańczowi poszli za uderzeniem i przekonująco odnieśli zwycięstwo 3:0.

reprezentanci Holandii skaczą do bloku PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: reprezentanci Holandii skaczą do bloku
Do starcia drużyn doszło na początek drugiego dnia turnieju w Gdańsku. We wtorek nie grały, więc otworzyły środowym meczem trzeci tydzień.

Pomarańczowi są w wysokiej formie. W tegorocznej Lidze Narodów prezentują się lepiej niż kobieca reprezentacja Holandii. Z ostatnich siedmiu meczów wygrali sześć. Pokonanie kolejno Iranu, Australii, Słowenii, Niemiec i Argentyny pozwoliło przesunąć się na miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału Ligi Narodów. Chińczycy wygrali od początku rozgrywek dwa mecze z Niemcami i niespodziewanie z Brazylią.

Najciekawszy był pierwszy set, w którym Holandia wygrała 29:27 po długiej i zaciętej walce. Później poszła za uderzeniem i przekonującym 25:12, 25:13 pokazała wyższość nad przeciwnikiem. Lepsza drużyna zaserwowała 10 asów, a reprezentanci Chin ani jednego. W bloku było 13:6. Po prostu przewaga zespołu z Europy była bezdyskusyjna, a jego lider Nimir Abdel-Aziz zdążył w trzech setach zdobyć 30 punktów.

Holandia odniosła piąte zwycięstwo w siódmym meczu z Chinami. Wcześniej drużyny rywalizowały ze sobą w Lidze Światowej i w mistrzostwach świata w 2018 roku. Spotkały się w Gdańsku po blisko czterech latach przerwy.

Holandia - Chiny 3:0 (29:27, 25:12, 25:13)