Kolejne spotkania mistrzostw świata siatkarzy. Sprawdź, jak obecnie wyglądają tabele

W niedzielę odbyły się pierwsze spotkania drugiej kolejki mistrzostw świata siatkarzy. Wszyscy faworyci wygrali swoje mecze. Większość z nich zakończyła się w trzech setach.

Jakub Fordon
Jakub Kochanowski w akcji Materiały prasowe / FIVB / Jakub Kochanowski w akcji
Na rozpoczęcie dnia Kuba zmierzyła się z Katarem. Pierwsza z wymienionych reprezentacji była zdecydowanym faworytem i ciężko było się spodziewać, że rywale będą w stanie urwać im seta. Tak się jednak stało, Katarczycy ugrali pierwszą, historyczną partię na mistrzostwach świata siatkarzy. W drugim spotkaniu grupy B Brazylia bez większych problemów uporała się z Japonią.

W grupie D Niemcy w trzech setach rozprawili się z Kamerunem. Pierwszy partia była bardzo wyrównana, faworyci prawie przegrali premierową odsłonę, ale ostatecznie zdołali wyjść z opresji. Kolejne odsłony zakończyły się jednostronnie. O wyniku drugiego spotkania zadecydował natomiast tie-break. W nim Francja pokonała gospodarzy turnieju, Słowenię. Podopieczni Andrea Gianiego przegrywali już 1:2, ale zdołali odwrócić losy tej potyczki.

Najmniej emocji przyniosła rywalizacja w grupie C. Polska i USA wygrały swoje spotkania bez straty seta. Mało brakowało, a trzecią partię w starciu ze Stanami Zjednoczonymi urwali by Bułgarzy, ci jednak nie wykorzystali piłek setowych i to się zemściło.