MŚ. Niespodzianka w polskiej grupie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Bułgarii
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Bułgarii

Bułgaria zajęła ostatnie miejsce w "polskiej grupie" mistrzostw świata w siatkówce. Bardzo nieudany występ podsumowała zaskakującą porażką 2:3 z Meksykiem. Na koniec zażartego meczu doszło do walki na przewagi w tie-breaku.

Bułgaria przyleciała do Katowic z nadzieją na sprawienie niespodzianek, ale skończyło się na nadziei. Po porażkach 0:3 z reprezentacjami Polski i USA pozostało jej ratować się przed odpadnięciem z mistrzostw świata. Tym razem zagrała w roli faworyta z Meksykiem. Nie było po niej jednak widać entuzjazmu z początku turnieju, a rosnącą presję.

Także Meksyk starał się o przełamanie po nieudanym zderzeniu z Amerykanami oraz Polakami. Po dwóch porażkach 0:3 znajdował się na ostatnim miejscu w tabeli, ale w razie sprawienia niespodzianki mógł zafiniszować przed Bułgarami w grupie C. Tak właśnie się stało.

Bułgaria zagrała z Meksykiem również w mistrzostwach świata w 2014 roku i pokonała przeciwnika zza oceanu 3:0. We wtorek wcześnie było jasne, że konfrontacja nie zakończy się po trzech setach i będzie ona bardzo wyrównana.

W pierwszej rundzie wygrała drużyna znad Morza Czarnego 25:20, ale nie nabrała rozpędu. Wręcz przeciwnie, rozpoczęło się natarcie Meksyku, który w drugim secie wygrał 25:20, a pierwszy punkt do tabeli zapewnił sobie zwycięstwem 25:23 w trzeciej partii. Drużyna z Ameryki miała możliwość zdobycia nawet kompletu "oczek", ale nie wykorzystała prowadzenia w czwartej odsłonie meczu i po jej porażce 23:25 potrzebne było rozegranie tie-breaka.

Jakby wrażeń było mało, w decydującym secie doszło do walki na przewagi. Akcja na 18:16 dała wygraną Meksykanom.

Rywalizacja w grupie zostanie podsumowana hitowym meczem Polski z USA. Stawką będzie pierwsze miejsce w tabeli.

Meksyk - Bułgaria 3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16)

Meksyk: Aranda, Sanay Heredia, Lopez Rios, Tellez Rodriguez, Martinez Garcia, Gonzalez Castaneda, Mendoza Perdomo (libero) oraz Fuentes Rascon, Mendoza Burgueno

Bułgaria: Saganow, Nikołow, Asparuchow, Gocew, Grozdanow, Sokołow, Atanasow (libero) oraz Dimitrow, Iwanow

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 Polska 9 3 3 0 9:1
2 USA 6 3 2 1 7:3
3 Meksyk 2 3 1 2 3:8
4 Bułgaria 1 3 0 3 2:9

Czytaj także: Dreszczowiec w mistrzostwach świata. Francja wróciła z dalekiej podróży Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Czy Bułgaria rozczarowała w grupie mistrzostw świata?