Eksplozja radości! Tak Włosi cieszyli się z mistrzostwa świata [WIDEO]

Włosi nowymi mistrzami świata w siatkówce. W wielkim finale rozgrywanym w katowickim Spodku pokonali Polaków 3:1. Po ostatniej piłce euforii w ich szeregach nie było końca.

Krzysztof Kaczmarczyk
reprezentacja Włoch cieszy się ze zdobycia mistrzostwa świata Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch cieszy się ze zdobycia mistrzostwa świata
"I tam będzie teraz szaleństwo" - powiedział komentator stacji Polsat Sport, która transmitowała wielki finał siatkarskich mistrzostw świata.

Reprezentanci Polski nie potrafili znaleźć tego dnia sposobu na doskonale grających Włochów.

Biało-Czerwoni co prawda po kapitalnym finiszu wygrali pierwszego seta do 22, ale trzy kolejne padły łupem naszych rywali. Ci wygrali zasłużenie, bo obiektywnie trzeba powiedzieć, że w niedzielę byli lepsi.

Gdy przy stanie 20:24 w czwartym secie Mateusz Bieniek zaserwował w siatkę, radości Włochów nie było końca. "Po 24 latach Włosi odzyskują mistrzostwo świata, to było w Tokio w 1998 roku" - dodał komentator.

Warto też podkreślić kapitalne zachowanie polskich siatkarzy, którzy ustawili się w rzędzie i oklaskiwali nowych mistrzów świata, doceniając klasę rywala i gratulując mu sukcesu.

Trzeciego z rzędu, a czwartego w historii tytułu Polakom wywalczyć się nie udało, jest natomiast drugie srebro, co również jest kapitalnym wynikiem.