• MŚ 2022
  • Skoki

MŚ: Pierwsza kolejka za nami. Sprawdź, jak wyglądają tabele grup

Za nami trzeci dzień rywalizacji na mistrzostwach świata w siatkówce. W niedzielę odbyło się sześć spotkań. Pierwszą kolejkę zmagań zakończono we wszystkich grupach. Odbyły się również dwa mecze z drugiej.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Chin Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Chin
W grupie A już w sobotę zakończono rywalizację w pierwszej kolejce. W niedzielę odbyły się już dwa kolejne mecze. Holandia ponownie bez straty seta pokonała Kamerun, natomiast Belgia takim samym wynikiem zwyciężyła w starciu z Kenią.

Reprezentacja Holandii utrzymała pierwsze miejsce, a za jej plecami plasuje się Belgia. Kolejne lokaty premiowane awansem do kolejnej fazy turnieju zajmują zespoły, które rozegrały zaledwie jedno spotkanie - Włochy i Portoryko.

Standings provided by SofaScore

Do zmian nie doszło w "polskiej" grupie, bowiem żaden zespół nie rozgrywał w niedzielę meczu. Pierwsze miejsce zajmuje Dominikana, a za jej plecami plasuje się Polska, Tajlandia oraz Turcja.

Swoje pierwsze spotkanie na MŚ 2022 wygrała reprezentacja Niemiec. Podopieczne Vitala Heynena pokonały Bułgarię 3:1. Bez straty seta wygrała natomiast Serbia, która rozprawiła się z Kanadą.

Po pierwszej kolejce na czele grupy C jest Serbia, a za jej plecami USA i Niemcy. Mimo porażki na miejscu premiowanym awansem do kolejnej rundy jest Bułgaria.

W grupie D dobrze w turniej weszły kraje z Azji. Zarówno Chiny jak i Japonia wygrały swoje spotkania bez straty seta. Pierwsza z wymienionych drużyn pokonała Argentynę, a druga Kolumbię.

Obecnie na pierwszej lokacie jest Japonia, a na drugiej Chiny. Za ich plecami plasuje się Brazylia, która w sobotę pokonała Czechy 3:1. Przez to właśnie wyprzedzają ją kraje z Azji.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Polska wygra drugie spotkanie na MŚ?