Tylko jedna niespodzianka w Tauron 1. lidze. Faworyci mają się dobrze

W 8. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn doszło do jednej niespodzianki. W pozostałych meczach faworyci radzili sobie bez problemów.

Anna Bagińska
siatkarze MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin
W zakończonej właśnie kolejce Tauron 1. ligi dość niespodziewanie dotychczasowy wicelider tabeli, Mickiewicz Kluczbork, doznał porażki 2:3 z 10. do tej pory Lechią Tomaszów Mazowiecki. Gościom nie pomogło nawet 27 punktów zdobytych przez ich atakującego, Mateusza Lindę. Lechici przerwali piękną serię ekipy z województwa opolskiego.

Pozostałe spotkania wygrywali faworyci. Lider z Będzina bez problemu poradził sobie z grającym w tym sezonie dość przeciętnie AZS AGH Kraków. BKS Visła w czterech setach okazała się lepsza od beniaminka z Nowej Soli. Świdniczanie pokonali 3:0 Legię Warszawa i umocnili się w czołówce tabeli. Dla wojskowych to z kolei czwarta porażka z rzędu.

Bez zaskoczenia było też w Spale, gdzie Norwid Częstochowa wygrał 3:0. SMS PZPS to nadal jedyny zespół w lidze bez wygranej na koncie. Cenne zwycięstwa zanotowały ekipy z dołu tabeli. BAS Białystok i Chrobry Głogów okazały się lepsze odpowiednio od Krispolu Września i Olimpii Sulęcin. Po zeszłotygodniowej porażce z Avią Świdnik odbudowali się wrocławianie. Gwardia pokonała 3:1 KPS Siedlce.

Wyniki 8. kolejki Tauron 1. ligi:
MKS Będzin - AZS AGH Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:22, 21:25, 25:20, 22:25, 15:12)
Olimpia Sulęcin - SPS Chrobry Głogów 1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25)
SMS PZPS Spała - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (25:22, 25:23, 25:27, 25:20)
BAS Białystok - Krispol Września 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)
MKS AVIA Świdnik - Legia Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
PSG KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:27, 29:27, 22:25, 20:25)