Skok do szóstki w PlusLidze. Ślepsk wyprzedził Skrę

Ślepsk Malow Suwałki podniósł się po niepowodzeniach. Pokonał bez problemu 3:0 ostatni w tabeli BBTS Bielsko-Biała i przeskoczył na szóste miejsce w PlusLidze. Tym samym zagra w Pucharze Polski zamiast PGE Skry Bełchatów.

siatkarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki
Ślepsk wygrał tylko jeden z poprzednich pięciu meczów, przez co opuścił górną połowę tabeli. Problemów zazdrości mu BBTS, który od początku sezonu rozstrzygnął jeden mecz i zaledwie sześć setów na swoją korzyść, dlatego jest samotnie na dnie tabeli. Jedni i drudzy mieli co poprawiać w przedostatnim meczu PlusLigi przed półmetkiem sezonu zasadniczego.

Do szóstki Ślepska powrócił Paweł Halaba, który opuścił gładko przegrany mecz w Zawierciu z powodu choroby. Wspierany dopingiem z trybun siatkarz pomógł w pierwszym secie odrobić wynik z 2:6 na 6:6. Suwalczanie rozpoczęli mecz niemrawo i chaotycznie, ale zaczęli łapać rytm. Po asie serwisowym Cezarego Sapińskiego prowadzili 14:11. Już do końca rundy zaliczka była po ich stronie i z drobnymi trudnościami wygrali seta 25:21.

Najmocniejszymi atutami Ślepska były ataki Bartosza Filipiaka i Pawła Halaby, a swoje ze środka siatki dokładał Cezary Sapiński. Gospodarze rozpoczęli drugiego seta od prowadzenia 3:0, więc tym razem nie musieli gonić po falstarcie. Rewelacyjna akcja zakończona atakiem Pawła Halaby pomogła zdobyć zaliczkę 17:10 i BBTS miał już tylko iluzoryczną szansę na przeprowadzenie pościgu. Ślepsk wygrał 25:19.

BBTS może i grał walecznie, ale po jego stronie cały czas coś nie grało. Błąd przejścia przez linię środkową, błąd dotknięcia siatki, ataki w aut przeszkadzały w utrzymaniu kontaktu z gospodarzami. Ślepsk miał więcej jakości po swojej stronie siatki i kontrolował mecz niemal od samego początku do końca. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:15.

Ślepsk Malow Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

Ślepsk: Sanchez, Halaba, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Filipiak, Czunkiewicz (libero)

BBTS: Gil, Cupković, Gergye, Zawalski, Siek, Hanes, Fijałek (libero) oraz Pujol, Formela, Urbanowicz, Hunek, Sinoski, Teklak (libero)

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

Czy Ślepsk Malow Suwałki zakończy sezon zasadniczy PlusLigi w górnej połowie tabeli?