Włoski faworyt wymęczył zwycięstwo w Pucharze CEV

Za nami pierwsze spotkania 1/8 finału Pucharu CEV kobiet. Zgodnie z przewidywaniami faworyci wygrali swoje mecze, jednak włoski klub mimo prowadzenia 2:0 wymęczył zwycięstwo dopiero po tie-breaku.

Jakub Fordon
siatkarki Savino Del Bene Scandicci Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / siatkarki Savino Del Bene Scandicci
Nabiera rozpędu Puchar CEV kobiet. Trwa rywalizacja w 1/8 finału, która wyłoni czterech ćwierćfinalistów. Stawkę uzupełnią zespoły z Ligi Mistrzyń, które zajmą trzecie miejsca w fazie grupowej i w klasyfikacji drużyn z tych lokat zajmą lokaty 2-5.

Przed ostatnią kolejką pewne jest, że w ćwierćfinale z Ligi Mistrzyń zobaczymy SC Potsdam i CSM Targoviste. Dołączą do nich zespoły z grup A i B, bowiem najlepszą drużyną z trzeciego miejsca będzie Fenerbahce Opet Stambuł lub ŁKS Commercecon Łódź.

W Pucharze CEV kobiet udanie kolejną fazę zainaugurowały siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Nie miały one żadnych problemów, by na wyjeździe pokonać VDK Gent Dames w trzech setach. Przed własną publicznością polski zespół powinien dopełnić formalności.

Tłem dla Olympiakosu Pireus była VK Dukla Liberec. Czeska drużyna tylko w premierowej odsłonie spisała się poprawnie. W kolejnych gospodynie zdemolowały rywalki, które ostatecznie w całym spotkaniu nie przekroczyły granicy 20. punktów w żadnym secie.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie we Włoszech, w którym niespodziewanie rozegrano tie-break. Po dwóch pierwszych setach Savino Del Bene Scandicci pewnie prowadziło, a w trzeciej partii przewaga gospodyń wynosiła nawet sześć punktów. Jednak włoska ekipa roztrwoniła przewagę, a w kolejnym secie została zdeklasowana przez SSC Palmberg przegrywając do 16. Ostatecznie miejscowe zdołały się podnieść w decydującej odsłonie tego pojedynku.

Wydawało się, że właśnie pojedynek włoskiego Unet e-work Busto Arsizio z tureckim THY Stambuł dostarczy najwięcej emocji. Jednak teoria nie przełożyła się na praktykę, bo obejrzeliśmy jednostronny mecz. Przyjezdne spisywały się bez zarzutu, przez co rywalki były bezradne w tej potyczce.

Rewanżowe spotkania odbędą się w przyszłym tygodniu. Wtedy też poznamy wszystkich ćwierćfinalistów Pucharu CEV kobiet, bo zakończy się faza grupowa Ligi Mistrzyń.

1/8 finału Puchar CEV kobiet:

VDK Gent Dames - Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

Olympiakos Pireus - VK Dukla Liberec 3:0 (25:19, 25:13, 25:15)

Savino Del Bene Scandicci - SSC Palmberg Schwerin 3:2 (25:21, 25:21, 24:26, 16:25, 15:11)

Unet e-work Busto Arsizio - THY Stambuł 0:3 (20:25, 14:25, 21:25)