Ostatni set jak cały sezon PGE Skry Bełchatów

Zanosiło się na optymistyczny akcent na zakończenie sezonu PGE Skry Bełchatów. Drużyna wygrała 3:0 w rewanżu z GKS-em Katowice, ale następnie przegrała złotego seta, decydującego o 11. miejscu w PlusLidze.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
PGE Skra Bełchatów podsumowała nieudany sezon w PlusLidze. Zespołu z województwa łódzkiego zabrakło w Pucharze Polski, nie dostał się do fazy play-off i pozostało mu rozegrać dwumecz o 11. miejsce z GKS-em Katowice. Jakby potknięć Skry było jeszcze za mało, to rozpoczęli rywalizację od porażki 1:3 na Górnym Śląsku.

Bełchatowianie w rewanżu zagrali wzmocnieni. W ich szóstce pojawili się Karol Kłos, Mateusz Bieniek oraz Aleksander Atanasijević, których zabrakło na boisku w Katowicach. W szóstce gości bez zmian i starała się ona przeciwstawić dodatkowym siłom Skry. Było jednak znacznie trudniej niż w czwartek.

Skra ruszyła do odrabiania strat i zanosiło się na pozytywny, ostatni akord nieudanego sezonu. Bełchatowianie wygrali pierwszego seta 25:18, a w drugim byli lepsi 25:21. Wspomniani Atanasijević, Kłos i Bieniek byli najlepszymi punktującymi w zespole. Starał się im pomagać na skrzydle Filippo Lanza.

Po stronie gości brakowało podobnych argumentów jak w minionym tygodniu. Dobrym impulsem było wczesne wejście z kwadratu rezerwowych Wiktora Mielczarka. W duecie z Jakubem Szymańskim starał się dać odpór Skrze, ale ledwo rozpoczęła się trzecia partia, a już wszystkie znaki w hali wskazywały na złotego seta. Skra zwyciężyła tym razem 25:20 i strata z Katowic została odrobiona.

GKS wyczekał jak wytrawny pięściarz na złotego seta i po przyjęciu mocnych ciosów od bełchatowian, odpowiedział swoim. Finisz należał do przyjezdnych, w których szeregach przebudził się Gonzalo Quiroga. Potrafił zaserwować trzy asy z rzędu, a do tego skutecznie atakował w trudnych okolicznościach. Złota partia zakończyła się wynikiem 15:11 dla katowiczan.

PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Pierwszy mecz: 1:3. Złoty set: 11:15.

Skra: Łomacz, Lanza, Kooy, Kłos, Bieniek, Atanasijević, Gruszczyński (libero) oraz Janus

GKS: Seganow, Szymański, Quiroga, Hain, Adamczyk, Domagała, Ogórek (libero) oraz Mielczarek, Janusz, Nowosielski

MVP: Karol Kłos (Skra)

Czy PGE Skra Bełchatów jest największym rozczarowaniem sezonu PlusLigi?