Ta akcja dała Polkom awans do półfinału!

Czwarty set ćwierćfinałowego starcia Ligi Narodów pomiędzy Polską i Niemcami zakończył się zwycięstwem naszej drużyny podczas gry na przewagi. Zobacz ostatnią akcję tego emocjonującego pojedynku!

Janusz Siennicki
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski kobiet zapisała się na kartach historii, po raz pierwszy zapewniając sobie udział w półfinale Ligi Narodów. Drużyna Stefano Lavariniego w czterech setach pokonała niemieckie siatkarki (relację z tego meczu przeczytasz TUTAJ).

Polki rozpoczęły rywalizację w ćwierćfinale od wymarzonej gry w pierwszym secie, pewnie pokonując rywalki 25:12. Druga partia należała jednak do podopiecznych Vitala Heynena. Po wygraniu następnego seta, Biało-Czerwone powróciły na prowadzenie. Czwarta partia stała pod znakiem gry na przewagi.

Po zdobyciu 25. punktu to nasze siatkarki miały piłkę meczową. Na zagrywkę powędrowała Martyna Łukasik. Niemiecka linia przyjęcia, mimo że piłka zahaczyła o taśmę, poradziła sobie z serwisem. Rozegranie Pii Kastner powędrowało do Monique Strubbe. Niemiecka skrzydłowa została jednak zablokowana przez Joannę Pacak, a piłka poszybowała w niepilnowaną strefę. Jak widać na załączonym nagraniu, radość polskiej kadry była ogromna.

Mecz półfinałowy z udziałem reprezentacji Polski zostanie rozegrany w sobotę, 15 czerwca, a jej rywalem będzie zwycięzca meczu Brazylia-Chiny (mecz już w czwartek o godzinie 17:30).