Do finału jeden krok. Gdzie oglądać na żywo Japonia - Polska?

Reprezentacja Polski siatkarzy znakomicie rozpoczęła turniej finałowy Ligi Narodów. Teraz podopiecznych Nikoli Grbicia czeka półfinałowe starcie z Japonią. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP na kanale TVP 1.

Robert Czykiel
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Turniej finałowy Ligi Narodów już trwa w najlepsze. Za nami mecze ćwierćfinałowe, które nie przyniosły wielkich niespodzianek. Do następnej fazy awansowały zespoły, które były najlepsze w turniejach eliminacyjnych. Miejsce w półfinale najpierw zapewnili sobie Amerykanie i Włosi, a potem Japończycy i Polacy. Nas oczywiście najbardziej interesuje mecz Polska - Japonia, a zobaczysz go na żywo, online w Pilot WP.

Brazylia pokonana

Można było mieć obawy przed pierwszym meczem reprezentacji Polski w turnieju finałowym Ligi Narodów. Biało-Czerwoni w turniejach eliminacyjnych często wygrywali dopiero po tie-breaku. Trener Nikola Grbić jednak miał ten komfort, że nasi siatkarze jako gospodarze mieli zapewniony awans, więc można był eksperymentować.

Finały mają dać odpowiedź, na co stać naszą drużynę narodową. Pierwszy test pokazał, że jest bardzo dobrze. W ćwierćfinale trafiliśmy na Brazylię, która ostatnio ma swoje problemy, ale zawsze jest rywalem niewygodnym i nieobliczalnym.

Polacy ostatecznie wygrali 3:0, ale to nie oznacza, że było łatwo. W pierwszym secie było 26:24, a w kolejnych "Canarinhos" zdobywali kolejno 21 i 20 punktów. Najważniejsze jednak, że udało się awansować bez straty seta i tym samym siatkarze zachowali więcej sił na kolejne spotkania.

Teraz Japonia

W półfinale zmierzymy się z Japonią, która w turniejach eliminacyjnych prezentowała się świetnie i długo zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna z Azji ostatecznie ukończyła kwalifikacje na drugim miejscu, a stało się tak za sprawą... reprezentacji Polski.

Z Japonią mierzyliśmy się w ostatnim meczu przed turniejem finałowym. Poszło nam całkiem gładko, bo zwyciężyliśmy 3:0, a przeciwnik w żadnym secie nie zdobył co najmniej dwudziestu punktów. Teraz jednak wcale nie musi być tak łatwo.

Japończycy po przylocie do Polski udowodnili, że szybko pozbierali się po ostatniej porażce. W ćwierćfinale nasz najbliższy przeciwnik pokonał Słowenię bez straty seta. To sygnał dla Biało-Czerwonych, że w półfinale trzeba zagrać na sto procent, aby uniknąć wpadki.

Stawka jest wysoka

Stawką sobotniego meczu Japonia - Polska będzie przede wszystkim awans do finału. Jeżeli to Polakom się uda, to staną przed szansą, aby po raz pierwszy w historii wygrać Ligę Narodów. W dodatku gra toczy się o wielkie pieniądze, bo za zwycięstwo tego turnieju wypłacona zostanie premia w wysokości miliona dolarów.

- Musimy być gotowi w każdym elemencie, ale kluczowa będzie właśnie cierpliwość. Nie możesz się zatrzymać, trzeba ponawiać akcję, naciskać od początku do końca. To będzie takie starcie, że mój zawodnik może zaserwować w odpowiednie miejsce z prędkością 120 km/h, a i tak oni mogą sobie z tym poradzić - mówi przed spotkaniem trener Grbić.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo mecz Japonia - Polska? Półfinał Ligi Narodów zostanie rozegrany w sobotę 22 lipca o godzinie 17:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP na kanale TVP 1. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.