Polki poznały nowego przeciwnika w Lidze Narodów

Tegoroczna edycja Ligi Narodów Kobiet jest już za siatkarkami, a w niedzielę została wyłoniona drużyna, która będzie w niej beniaminkiem w przyszłym roku. Francja zwyciężyła 3:1 ze Szwecją w finale Challenger Cup.

Reprezentacja Francji kobiet po finale Challenger Cup Materiały prasowe / Volleyball World / Reprezentacja Francji kobiet po finale Challenger Cup
Francja spotkała się w ostatnim meczu rozgrywek z zespołem ze Skandynawii i pozwoliła sobie na oddanie przeciwniczkom tylko trzeciego seta. Po krótkim rozprężeniu Francja powróciła zmobilizowana na boisko i w czwartym secie w efektowny sposób zamknęła mecz.

Reprezentacja Francji cieszyła się ze zwycięstwa w Challenger Cup, ale także z awansu do Ligi Narodów Kobiet. W przyszłorocznej edycji będzie mogła spotkać się z Polską, która w tym roku zajęła trzecie miejsce w elicie.

Także w niedzielę został rozegrany mecz o trzecie miejsce w Challenger Cup. W nim Kolumbia okazała się lepsza 3:1 niż Ukraina. Drużyna z Ameryki Południowej wysoko przegrała drugiego seta, ale było to jej jedyne potknięcie. W pozostałych, wyrównanych partiach Kolumbia okazała się nieznacznie lepsza od Europejek.