Polki wyprzedzone. Brazylia nie zmarnowała okazji w uniwersjadzie

Kobieca reprezentacja Polski po dwóch meczach zapewniła sobie awans do fazy pucharowej uniwersjady. Wyszła z drugiego miejsca w grupie, ponieważ we wtorek wyprzedziła ją w tabeli Brazylia.

Reprezentacja Polski kobiet w uniwersjadzie Materiały prasowe / Polska Siatkówka / Reprezentacja Polski kobiet w uniwersjadzie
Brazylia awansowała na pierwsze miejsce w "polskiej grupie" dzięki zwycięstwu 3:0 z Chińskim Tajpej. Siatkarki z Ameryki Południowej były faworytkami i choć ich starcie nie było totalnie jednostronne, to postawiły na swoim w trzech setach. Dla Brazylijek odniesienie wygranej było istotne, ponieważ dzięki niej zmierzą się w ćwierćfinale z Hongkongiem.

Z kolei Polska awansowała z drugiego miejsca w tabeli i jej przeciwnikiem w ćwierćfinale będą Włochy. Pojedynek, w którym Polki powalczą o wejście do strefy medalowej, rozpocznie się w czwartek o godzinie 11:30.

Włoszki także zagrały we wtorek i rozbiły 3:0 Hongkong. Siatkarki z Italii nie pozwoliły przeciwniczkom na przekroczenie granicy 15 punktów w ani jednym z trzech setów. Włoszki w grupie łatwo poradziły sobie z Hongkongiem i Indiami, a konfrontacja z Polską powinna być dla nich trudniejszym egzaminem.

Także inne wtorkowe mecze zakończyły się po trzech setach. Japonia zwyciężyła 3:0 z Czechami, a Niemcy wygrali 3:0 z Argentyną. Z tego kwartetu tylko drużyna z Ameryki Południowej nie dostała się do ćwierćfinału.