ME siatkarzy. Hit w Perugii, trudny mecz Polaków. Sprawdź plan dnia

W piątek odbędzie się osiem spotkań w ramach ME siatkarzy. Po raz kolejny w Skopje zagrają reprezentanci Polski, których rywalem będzie Holandia. Do hitowego starcia dojdzie w Perugii. Tam Włosi zagrają z Serbią.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reprezentacja Serbii siatkarzy Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Serbii siatkarzy
Serbia i Włochy to faworyci do zwycięstwa w grupie A. Wszystko wskazuje na to, że o tym, kto wygra grupę zadecyduje właśnie ich bezpośrednie spotkanie. Dojdzie do niego w piątek w Perugii. Jak dotąd obie ekipy wygrały po dwa swoje mecze za trzy punkty. W innym spotkaniu tej grupy Niemcy zmierzą się ze Szwajcarami. Faworytem są nasi zachodni sąsiedzi.

W Warnie swój trzeci mecz na ME 2023 rozegrają Finowie, a ich rywalem będą Słoweńcy, którzy są faworytami do zwycięstwa w grupie B. Słowenię czeka trudne zadanie, gdyż Finlandia to bardzo nieobliczalna drużyna. W drugim meczu Chorwacja zmierzy się z Hiszpanią, która na start mistrzostw sensacyjnie rozprawiła się z Bułgarami (3:1).

W piątek drugi mecz na ME zagrają Polacy. Ich rywalem będzie Holandia, która jest najtrudniejszym rywalem dla Biało-Czerwonych w walce o wygraną w grupie C. Pomarańczowi będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by zatrzymać naszych rodaków. Zanim jednak dojdzie do starcia Polaków z Holendrami, w Skopje zagrają Duńczycy z Czechami.

W grupie D dojdzie do spotkania dwóch drużyn, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Mowa o Rumunii i Turcji. Po zakończeniu tego pojedynku na boisko wybiegną Portugalczycy i Grecy. Pierwsza z tych drużyn wyrasta na faworyta do zajęcia drugiego miejsca w grupie, a wygrana nad Grekami przybliży ich do realizacji tego założenia.

Plan dnia:

Grupa A (Perugia):

Niemcy - Szwajcaria (godz. 18:00)

Serbia - Włochy (godz. 21:00)

Grupa B (Warna):

Finlandia - Słowenia (godz. 17:30)

Chorwacja - Hiszpania (godz. 20:30)

Grupa C (Skopje):

Dania - Czechy (godz. 17:00)

Holandia - Polska (godz. 20:00)

Grupa D (Tel Awiw):

Rumunia - Turcja (godz. 16:00)

Portugalia - Grecja (godz. 19:00)

Czytaj także:
Niespodziewane problemy mistrzów olimpijskich w Tel Awiwie
Kapitan polskiej kadry liczy na kibiców. Mówi o marzeniach

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polska pokonała Ukrainę! Zobacz kulisy meczu ME
Czy reprezentacja Polski wygra z Holandią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×