To nie zdarza się często. Wyjątkowe uhonorowanie Polaków

Wielkie święto polskiej siatkówki na włoskiej ziemi! Biało-Czerwoni rozbili w finale mistrzostw Europy Włochów 3:0. Puchar za czempionat na Starym Kontynencie Polacy otrzymali od wyjątkowego vipa.

MM
reprezentanci Polski W środku Wilfredo Leon Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentanci Polski. W środku Wilfredo Leon
Polacy wyszli na parkiet hali w Rzymie uśmiechnięci, ale jednocześnie skoncentrowani i pewni siebie, pewni swoich umiejętności oraz możliwości. Od pierwszych piłek pokazali przeciwnikom, że tego dnia nie będzie łatwo dotrzymać im kroku. Potwierdzili to w kolejnych akcjach i całkowicie zdominowali finał.

Włosi rękawice podjęli w trzeciej partii i rzucili wszystkie siły na szalę. Jednak nawet to nie złamało gry Biało-Czerwonych, którzy cały czas dążyli do realizacji celu, jakim było zdobycie mistrzostwa Europy. Po raz drugi w historii i po raz pierwszy po 14 latach.

Trofeum za zwycięstwo w turnieju odebrał oczywiście kapitan naszej reprezentacji, czyli Bartosz Kurek, który nie mógł zagrać ani w półfinale, ani w finale z powodu kontuzji. Puchar w jego ręce trafił od wyjątkowego gościa, bowiem prezydenta Włoch.

Sergio Mattarella najpierw przekazał trofeum w ręce naszego kapitana, a później udał się w stronę Nikoli Grbicia i uścisnął jego dłoń, gratulując naszemu selekcjonerowi tego wielkiego sukcesu.

Bardzo rzadko zdarza się, by tak wysokiej rangi polityk osobiście wręczał nagrody za osiągnięcia sportowe. Oczywiście oficjele często są obecni na trybunach podczas najważniejszych wydarzeń, lecz najczęściej medale czy puchary przekazują choćby prezesi federacji. Polacy mogą więc poczuć się wyjątkowi, skoro pofatygował się do nich sam prezydent Włoch.

Czytaj również:
Uśmiejesz się do łez. Reagowali na zagrywki Leona
Oceniamy mistrzów Europy. Polacy zasługują na szóstki!

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Jak wyglądają w kadrze nostalgiczne momenty? Zobacz drogę Polaków do półfinału ME
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×