Wpadka faworytek w grze o IO. Porażka może mieć wysoką cenę

Reprezentacje Brazylii, Serbii oraz Japonii wciąż z kompletem zwycięstw w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Nie popisały się z kolei Chinki, które poniosły porażkę 2:3 z Kanadą.

Mecz Ligi Narodów Chiny - Niemcy Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Chiny - Niemcy
Brazylia nie potrzebowała dużo czasu na zapewnienie sobie zwycięstwa. Poprzedni mecz był trudniejszy dla siatkarek z Ameryki Południowej, ponieważ potrzebowały do pokonania Bułgarii tie-breaka. Tym razem Brazylia rozprawiła się 3:0 z Portoryko. Ostatni set zakończył się wysokim wynikiem 25:9. Nie pozostawił on wątpliwości, któremu zespołowi należy się komplet punktów.

Im dłużej trwał mecz Japonii z Bułgarią, tym większa była przewaga Azjatek. Japonia zwyciężyła 3:0 i powinna być zadowolona ze swojego występu.

Serbki potrzebowały więcej czasu na pokonanie przeciwniczek. Z Czeszkami rozprawiły się w czterech setach. Nie była to jednostronna rywalizacja, a nasze południowe sąsiadki postawiły opór faworytkom. Serbia przegrała 30:32 w trzecim secie, przez co musiała pomęczyć się w jeszcze jednej partii. Nie zmienia to faktu, że zdobyła komplet punktów do tabeli za wygraną 3:1.

Niespodzianką dnia jest jak dotąd porażka 2:3 Chin z Kanadą. Drużyna z Azji potknęła się po trzech zwycięstwach i na razie jest poza miejscami premiowanymi awansem do igrzysk olimpijskich. Chinki od początku meczu miały problem z przeciwniczkami, nie potrafiły ich zdominować. Już w tie-breaku były na prowadzeniu 7:3, ale w jednym ustawieniu zmarnowały przewagę i zostały pokonane 15:17.