Zaczaiła się na Niemkę. Za moment Polki oszalały z radości!

Polskie siatkarki po meczu pełnym dramaturgii pokonały Niemki w pięciu setach w turnieju kwalifikacyjnym do IO Paryż 2024. Zobacz ostatnią akcję spotkania.

Piotr Bobakowski
blok Martyny Czyrniańskiej w meczu z Niemcami w kw IO Paryż 2024 Twitter / twitter.com/polsatsport / Na zdjęciu: blok Martyny Czyrniańskiej w meczu z Niemcami w kw. IO Paryż 2024
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet w piątek (22 września) zwyciężyła Niemcy 3:2 (20:25, 27:25, 25:21, 22:25, 15:12 - relacja TUTAJ) podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu (impreza odbędzie się w dniach od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 r.), który jest rozgrywany się w Łodzi.

To był horror w wykonaniu Biało-Czerwonych w hali w Łodzi. Po przegranym w fatalnym stylu pierwszym secie, podopieczne Stefano Lavariniego "wyrwały" partię nr 2 (27:25). Potem oba zespoły wygrały po jednym secie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Wyrównana walka trwała do stanu 13:12 dla Polek. Dwie kolejne akcje padły jednak łupem siatkarek Lavariniego i to one mogły cieszyć się z wygranej.

Blok 19-letniej Martyny Czyrniańskiej (patrz wideo poniżej) zapewnił nam dwa punkty i przedłużył szanse na bezpośredni awans na IO Paryż 2024.