"Ale zabierzecie nas też?". Tak skomentował sukces siatkarek

Reprezentacja Polski kobiet wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich, które za rok odbędą się w Paryżu. Sukcesu pogratulował im Kamil Semeniuk. Jednocześnie zadał pytanie, które rozbawiło fanów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Semeniuk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Kamil Semeniuk
Przed turniejem kwalifikacyjnym reprezentacja Polski kobiet marzyła o wywalczeniu awansu do igrzysk olimpijskich. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż rywalkami Biało-Czerwonych były m.in. Włoszki i Amerykanki. To właśnie te zespoły wskazywane były jako faworytki do zajęcia dwóch czołowych miejsc.

Po porażce z Tajlandią (2:3) nastroje wokół polskiej drużyny nie były najlepsze. Polki nie mogły sobie pozwolić na porażkę, a miały przed sobą spotkania z najsilniejszymi rywalami. I każdego z nich ograły: Niemki 3:2, a Amerykanki i Włoszki po 3:1. Tym samym po 16 latach siatkarki wrócą na igrzyska.

Sukcesu Biało-Czerwonym pogratulował Kamil Semeniuk. Przy okazji rozbawił kibiców. "Bonjour. Co tu się wydarzyło.  Brawo. Ps. ale zabierzecie nas też?" - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) reprezentant Polski.

Polacy są głównym faworytem do zwycięstwa w swoim turnieju kwalifikacyjnym w chińskim Xi'an. Ich rywalami będą Belgia, Bułgaria, Kanada, Meksyk, Argentyna, Holandia oraz Chiny. Turniej rozpocznie się 30 września.

Czytaj także:
Nawet trener nie wiedział, o co chodzi. To był kluczowy moment meczu [WIDEO]
Radość ekspertów nie do opisania po wyczynie Polek

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×