Jak oni bronili! Niesamowita akcja w meczu Polska - Belgia (wideo)

W sobotnie przedpołudnie reprezentacja Polski pokonała Belgię 3:2 w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jedna z akcji mogła podobać się kibicom.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Akcja w meczu Polska - Belgia Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Akcja w meczu Polska - Belgia.
Tak właśnie wyobrażaliśmy sobie początek olimpijskich kwalifikacji w siatkówce mężczyzn. W Chińskim mieście Xian rozpoczęły się zmagania z którego dwie najlepsze nacje awansują prosto do turnieju głównego w Paryżu w 2024 roku.

Na "dzień dobry" reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Belgii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:2 (23:25,25:20,25:16,21:25,17:15). To bardzo ważny krok w drodze do Igrzysk Olimpijskich 2024.

W czwartym secie przy stanie 20:19 piłka była po stronie naszej reprezentacji. Bardzo dobrą zagrywką popisał się Jakub Kochanowski. Jednak to, co działo się później przerosło oczekiwania każdego z nas.

Obie drużyny wymieniały się akcjami oraz popisywały w obronie. Raz jedni, raz drudzy dokonywali niemożliwych obron. Ostatecznie wymiana zakończyła się po ok. 40 sekundach i kolejny punkt zdobyli Belgowie. Kwintesencją tego pojedynku była jedna z obron naszych rywali po polskiej stronie siatki.

Ostatecznie to Polacy zwyciężyli 3:2 i dopisują ważne punkty do tabeli turnieju kwalifikacyjnego. Następne spotkanie podopiecznych Nikoli Grbicia czekać będzie już w niedzielę o godzinie 10:00 czasu Polskiego. Rywalami Biało-Czerwonych będą Bułgarzy.

Zobacz także:
Trudny początek. Sprawdź tabelę po meczu Polaków
Nie ma czasu na odpoczynek. Sprawdź, kiedy i z kim kolejny mecz Polaków w kwalifikacjach do IO

Czy Polska awansuje na Igrzyska Olimpijskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×