Niepewna radość. Zaskakujące sceny na koniec meczu Polaków

Reprezentacja Polski ograła w sobotę Holendrów i zapewniła sobie przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wśród naszych kadrowiczów wybuch radości nie nastąpił jednak od razu.

MB
Reakcja po ostatniej akcji meczu Polska - Holandia Twitter / Polsat Sport / Reakcja po ostatniej akcji meczu Polska - Holandia
Drużyna Biało-Czerwonych w turnieju kwalifikacyjnym do IO nie ma sobie równych i bardzo pewnie kroczy w nim od wygranej do wygranej. Bilans polskiej kadry jest znakomity. To sześć zwycięstw i zero porażek.

Ekipa prowadzona przez Nikolę Grbicia nie zawiodła także w sobotę i wzorem naszych siatkarek wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie. Mistrz Europy stanął na wysokości zadania i pokonał w czterech setach Holandię.

Euforia po zgarnięciu kwalifikacji na IO 2024 nie przyszła jednak od razu. Spotkanie zakończył autowy atak Maartena Van Garderen, który był na tyle wyraźny, żeby w szeregach Polaków mógł nastąpić wybuch radości, ale tak się nie stało.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polacy lepsi od Meksyku. Zobacz kulisy meczu

Najszybciej zareagowała ławka rezerwowych z Bartoszem Bednorzem na czele, który wbiegł na boisko, a za nim reszta reprezentacji. Wtedy "szóstka" znajdująca się na parkiecie wiedziała, że może już zacząć w pełni świętować. Wideo można zobaczyć poniżej.

Choć awans mają już w garści, Polacy rozegrają jeszcze jedno spotkanie i na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego zmierzą się z gospodarzem. Spotkanie Chiny - Polska odbędzie się w niedzielę (8 października) o godzinie 13:30 czasu polskiego.

Czytaj także:
Mają to! Reprezentacja Polski siatkarzy z awansem na igrzyska olimpijskie!
Sprawdź tabelę po meczu Polaków

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×