Koniec sezonu reprezentacyjnego. Tak piszą o nim eksperci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Polscy siatkarze pokonała Chiny po tie-breaku w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Ostatnie spotkanie oraz znakomity sezon reprezentacyjny podsumowali eksperci.

Sezon reprezentacyjny dobiegł końca. W znakomitych humorach zakończyła go Polska, która w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu ograła Chiny po tie-breaku.

Już po sobotnim ograniu Holendrów (3:1) Biało-Czerwoni mieli zapewniony bilet do Francji. Z kolei wcześniej nasi siatkarze okazali się najlepsi w Lidze Narodów oraz na mistrzostwach Europy. Tym samym wygraliśmy wszystko to, co było możliwe.

"Uff. Niby mecz o nic, a odetchnąłem z ulgą. My jesteśmy na 1. miejscu w rankingu FIVB, Chiny na 31., więc to był tie-break o jakieś 20 punktów rankingowych. 16:14, 3:2 i po sezonie. Po kapitalnym sezonie w wykonaniu naszej kadry" - podsumował Grzegorz Wojnarowski z WP SportoweFakty.

"Liga Narodów.  Mistrzostwo Europy.  Awans na igrzyska.  24 zwycięstwa z rzędu.  No #nieudolni i Nikola mogli być gorsi" - stwierdził Marcin Gałązka z "Przeglądu Sportowego Onet".

"No przecież nie wypadało skończyć tego turnieju inaczej niż wymęczonym zwycięstwem w pięciosetowym dreszczowcu" - przyznała Agnieszka Niedziałek ze sport.pl.

"Oficjalnie!!!! Koniec sezonu reprezentacyjnego! I mnie jest jak co roku przykro, że na obie reprezentacje trzeba będzie znowu czekać ponad pół roku. Piękny to był sezon! Nie zapomnimy go nigdy!" - ocenił Radosław Kępys z poinformowani.pl.

"Polacy pokonali Chińczyków i zakończyli kwalifikacje olimpijskie z kompletem zwycięstw. Ten fakt cieszy, ale przebieg meczu już nie do końca. Spotkanie, które powinniśmy wygrać 3:0, skończyło się wynikiem 3:2 i zwycięstwem 16:14 w tie-breaku" - napisał Seweryn Czernek ze sport.pl.

"Patrząc z innej perspektywy Chińczycy chcieli jak najlepiej zakończyć ten turniej i pokazali się z dobrej strony. Polacy ponownie pokazali jednak, że potrafią wychodzić z opresji.  Odnieśli 24. zwycięstwo z rzędu i teraz dostaną chwilę na zasłużony odpoczynek" - dodał.

"Fajrant! * Koniec sezonu reprezentacyjnego. *nie, bo liga, ale to dobrze brzmi" - to z kolei wpis Katarzyny Kozłowskiej z Siatkówka w obiektywie.

Przeczytaj także: Co za widok! Sprawdź tabelę końcową po meczu Polaków

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polacy lepsi od Meksyku. Zobacz kulisy meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)