"Sam byłem w szoku". Wilfredo Leon wspomina treningi na Kubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Wilfredo Leon w reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Wilfredo Leon w reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentanci Polski przed siatkarskimi mistrzostwami Europy przeszli ciężki kondycyjny obóz w Zakopanem. Wilfredo Leon, w rozmowie z Interią, przyznał jednak, że nie było tak źle w porównaniu do treningów na Kubie.

W tym artykule dowiesz się o:

Do 2013 r. Wilfredo Leon mieszkał i trenował w swojej ojczyźnie. Dopiero po nieudanych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich postanowił opuścić Kubę, co wiązało się z wykreśleniem z listy reprezentantów kraju. Później mieszkał i grał w Rosji, Katarze, Włoszech i Polsce. Od czterech lat jest także zawodnikiem Biało-Czerwonych.

Leon z Polską sięgnął już po kilka triumfów. Ostatnio zdobył mistrzostwo Europy, który poprzedził ciężki obóz w Zakopanem. Jak sam jednak podkreślił w rozmowie z Interią, na Kubie pracowało mu się znacznie ciężej.

30-latek wyjawił, że w ojczyźnie miał problemy z dostępem do hali czy siłowni, co wiązało się z wielogodzinnymi treningami. Doświadczył tego choćby w szkole sportowej w Hawanie, gdzie trafił jako 13-latek.

- Ja sam byłem w szoku, bo myślałem, że zastanę zupełnie coś innego - podkreślił w rozmowie z Interią.

Mimo ciężkich treningów, Leon postanowił pozostać w szkole z internatem. - Zdecydowałem, że nie ma co narzekać, tylko trzeba zostać, nawet jeśli miałem tylko 13 lat. Podjąłem wyzwanie i się udało, nie pękłem, choć było naprawdę bardzo ciężko - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Czytaj też: -> Słowa Włocha wywołały oburzenie. "Liczą potrójnie" -> Polscy siatkarze muszą uważać. "To byłby ostatni wybryk w kadrze"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty