Kompletna deklasacja w Lidze Mistrzyń

Włoskie Savino Del Bene Scandicci udanie rozpoczęło rywalizację w Lidze Mistrzyń. Zespół ten kompletnie zdeklasował Maritzę Płowdiw. Bułgarska drużyna w żadnym z setów nie dobiła do granicy 20. punktów.

Jakub Fordon
siatkarki Savino Del Bene Scandicci Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / siatkarki Savino Del Bene Scandicci
Jeżeli chodzi o włoskie zespoły w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, to wśród nich znalazło się Savino Del Bene Scandicci. Pierwszym rywalem tego klubu była bułgarska Maritza Płowdiw.

Już premierowa odsłona odbyła się pod dyktando gospodyń. Kluczem okazała się seria punktowa, po której włoska ekipa odskoczyła (17:10). Do samego końca udało jej się jeszcze powiększyć przewagę, by ostatecznie zwyciężyć do 15.

W drugiej partii miejscowe dominowały od samego początku (9:3). Ponownie udało im się powiększyć przewagę do dwucyfrowej liczby i tym razem zakończyły seta triumfem do 14.

W kolejnym secie Maritza prowadziła 6:4, a z tego wyniku zrobiło się 10:6 dla włoskiego zespołu. Kolejna seria sprawiła, że zespół z Bułgarii nie był w stanie odwrócić losów tego pojedynku. Ostatecznie przegrał aż 11:25 i po takiej deklasacji pojedynek dobiegł końca.

Włoski zespół najprawdopodobniej stoczy walkę z Eczacibasi Dynavit Stambuł o pierwsze miejsce w grupie B. Z kolei bułgarska drużyna skupi się na walce o 3. miejsce z Vasas Obuda Budapeszt.