Demolki i zacięte starcia w Pucharze CEV. Będzie polski pojedynek

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała był jedynakiem z Tauron Ligi w dokończonej w tym tygodniu rundzie Pucharu CEV kobiet. Jego drugim przeciwnikiem będzie Grupa Azoty Chemik Police. Z rozgrywek odpadł zespół Aleksandry Wójcik.

Siatkarki Szent Benedek Balatonfured w meczu Pucharu CEV kobiet Materiały prasowe / CEV / Siatkarki Szent Benedek Balatonfured w meczu Pucharu CEV kobiet
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała ma za sobą dwumecz z pozytywnym zakończeniem. Lider Tauron Ligi zwyciężył z Swietelskym Bekescsaba, a w całej rywalizacji pozwolił sobie na przegranie jednego seta. Z kolei Grupa Azoty Chemik Police przeszedł do następnej rundy bez kropli potu, ponieważ jego przeciwnik Hapoel Kefar Sawa wycofał się z rozgrywek.

W rozgrywkach nie ma już węgierskiego Szent Benedek Balatonfured, którego siatkarką jest Aleksandra Wójcik. Drużyna Polki przegrała w dwumeczu z czeskim Selmy Brno. Co prawda w wyjazdowym rewanżu okazała się lepsza 3:2, ale o niepowodzeniu w całej rywalizacji zdecydowała porażka 1:3 poniesiona tydzień temu. Wójcik w drugim spotkaniu zdobyła 15 punktów i był to drugi wynik w zespole.

Ani jednego seta w dwumeczu nie oddały swoim przeciwniczkom niemiecki Dresdner Sportclub, włoski Reale Mutua Fenera Chieri, a także francuskie Levallois Paris Saint Cloud oraz Beziers VB. Najbardziej zacięta okazała się z kolei bałkańska rywalizacja. Gacko wygrało dwukrotnie po 3:2 z chorwackim Kalteksem Karlovac.

Z wolnym losem do drugiej rundy przeszły siatkarki słoweńskiego Nova KBM Branik Maribor, szwajcarskiego Viteos Neuchatel Universite Club Volleyball, niemieckiego SSC Palmberg Schwerin oraz tureckiego THY Stambuł.

1/32 finału Pucharu CEV kobiet:

Swietelsky Bekescsaba - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

Zeleznicar Lajkovac - Kralovo Pole Brno 2:3 (20:25, 25:17, 12:25, 25:20, 13:15)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Zeleznicar Lajkovac

Levallois Paris Saint Cloud - OK Herceg Novi 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Levallois Paris Saint Cloud

Sanaya Libby's La Laguna - Crvena Zvezda Belgrad 2:3 (21:25, 25:23, 27:25, 23:25, 11:15)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Crvena Zvezda Belgrad

Beziers VB - Bimal-Jedinstvo Brcko 3:0 (25:11, 25:9, 25:13)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Beziers VB

Reale Mutua Fenera Chieri - FKB Power Cats Dudingen 3:0 (27:25, 25:7, 25:14)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Reale Mutua Fenera Chieri

Kalteks Karlovac - Gacko 2:3 (25:19, 25:27, 21:25, 25:23, 8:15)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Gacko

Dresdner Sportclub - CV Gran Canaria 3:0 (25:21, 25:15, 25:23)