Bezbarwna Radomka znów zawiodła. Pewne zwycięstwo Grot Budowlanych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / tauronliga.pl / Michał Rabiega / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Materiały prasowe / tauronliga.pl / Michał Rabiega / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
zdjęcie autora artykułu

Jedynie w drugim secie MOYA Radomka Radom potrafiła nawiązać walkę z Grot Budowlanymi. W pozostałych nie miała zbyt wiele do powiedzenia, kolejny raz zawodząc i przegrywając 0:3. MVP zawodów została wybrana Mackenzie May.

Piątkowy mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna Grot Budowlanych Łódź, która prowadziła 7:3 po serii zagrywek Any Bjelicy. Serbska atakująca zmusiła do dużego wysiłku i kilku pomyłek Hilary Johnson, mocno eksploatowaną w przyjęciu przez miejscowe.

Podopieczne Macieja Biernata powiększyły przewagę przy serwisie świetnie dysponowanej Mackenzie May. Potem mogły kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, a pomagały w tym: bardzo dobra gra w relacji blok-obrona, wysoka dyspozycja w linii defensywnej wspomnianej Amerykanki i Andrei Mitrovic oraz skuteczność na skrzydłach.

Po raz kolejny po stronie MOYA Radomki Radom w ofensywie zawodziła Monika Gałkowska, która kończyła zaledwie co trzecią piłkę. Zespół starała się pobudzić energiczna Natalia Murek, jednak było to zbyt mało na pewnie grające rywalki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Od początku drugiego seta ton grze nadawały przyjezdne. Szybko wypracowały zaliczkę, a za kiepską postawę z poprzedniej partii zaczęła się rehabilitować reprezentacyjna atakująca. Z czasem Budowlani nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie.

Później obie ekipy zdobywały punkty seriami. Radomka wygrywała już 20:16 i 22:18, lecz nie potrafiła utrzymać tej różnicy do końca! W najważniejszych momentach zadziałał blok gospodyń, ponadto radomianki nie mogły dokładnie przyjąć zagrywki i skończyć żadnej wymiany. Znów zawiodła Gałkowska, zaś klasę pokazały May i Mitrović. Ich zespół zapisał na swoim koncie cztery "oczka" z rzędu, aby dokończyć dzieła w końcówce.

Łodzianki z animuszem rozpoczęły trzecią odsłonę, prowadząc 4:1. Mimo iż w kolejnych fragmentach trwała wyrównana walka i wynik długo oscylował wokół remisu, to kluczowe akcje należały do podopiecznych Biernata, które nie pozostawiły złudzeń siatkarkom Stefano Micolego.

MVP zawodów została wybrana Mackenzie May, autorka 18 punktów.

Grot Budowlani Łódź - MOYA Radomka Radom 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

Budowlani: Wilińska, Mitrović, Lisiak, Bjelica, May, Różyńska, Łysiak (libero) oraz Łazowska.

Radomka: Łyczakowska, Murek, Świrad, Gałkowska, Johnson, Scholzel, Stenzel (libero) oraz Nowakowska, Rybak-Czyrniańska, Moskwa, Gajer, Reiter.

MVP: Mackenzie May (Budowlani).

Czytaj także: >> Gwiazda PlusLigi krytykuje terminarz. "Może pierwszy mecz na lunch" >> O krok od polsko-niemieckiego pojedynku w Pucharze Challenge

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
BlazejB
25.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Brawo dla rozgrywającej i przyjmujących z Łodzi. Gratulacje dla trenera Biernata. Nie dołować się. Wczoraj całe przygotowanie fizyczne Łodzi zmarnowało się. Bym jeszcze rozumiał gdyby było 3:2 Czytaj całość