O krok od polsko-niemieckiego pojedynku w Pucharze Challenge

Projekt Warszawa bez straty seta pokonał Calcit Kamnik w 1/16 finału Pucharu Challenge. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym rywalem polskiej drużyny będzie niemiecki Helios Grizzlys Giesen.

Jakub Fordon
Artur Szalpuk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Artur Szalpuk
W poprzednim sezonie PlusLigi Projekt Warszawa obudził się w momencie, gdy pierwszym trenerem został Piotr Graban. Mimo że w ćwierćfinale lepsza okazała się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, to klub ze stolicy wywalczył miejsce w Pucharze Challenge.

Z uwagi na rozstawienie rywalizację w nim rozpoczął od drugiej rundy. W 1/32 finału rywalem Projektu został słoweński Calcit Kamnik. W pierwszym pojedynku zespół ten nie miał nic do powiedzenia, przegrywając u siebie 0:3.

Tym samym warszawianie są jedną nogą w kolejnej fazie. Muszą ugrać jedynie dwa sety w rewanżu, a w podobnej sytuacji jest ich potencjalny rywal, czyli niemiecki Helios Grizzlys Giesen. Zespół ten ograł na wyjeździe albańską Studenti Tiranę 3:1.

Nie zabrakło oczywiście niespodzianek. Największą sprawił słoweński Panvita Pomgrad, który pokonał u siebie hiszpański Cai Voleibol Teruel 3:1. Swoich rywali zaskoczyli także czeska AERO Odolena Voda i słowacki VK Spartak Komarno. Pierwsza z wymienionych ekip ograła hiszpańską Melillę Sport Capital 3:0, a druga holenderski Orion Volleybal Doetinchem 3:1.