Przedwczesny finał Chemika Police? Poznaliśmy ćwierćfinały Pucharu CEV kobiet

Grupa Azoty Chemik Police poradził sobie w polskim dwumeczu w Pucharze CEV kobiet z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Jego następnym przeciwnikiem będzie włoskie Reale Mutua Fenera Chieri.

Iga Wasilewska WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Iga Wasilewska
Największe zainteresowanie w ostatniej rundzie Pucharu CEV kobiet budziła właśnie polska rywalizacja. Rozpoczęła się ona w poprzednim tygodniu w Szczecinie, a wygrana 3:0 dała dużo spokoju Chemiczkom przed rewanżem. Ich dobre samopoczucie zostało zmącone porażką w pierwszym secie w Bielsku-Białej, ale i tym razem zwyciężyły 3:1. W ten sposób potwierdził wyższość nad Góralkami.

Tym samym Tauron Lidze pozostał jeden przedstawiciel w rozgrywkach. Teoretycznie najmocniejszy, ponieważ jej lider. W następnej rundzie Chemik powalczy z włoskim zespołem. Reale Mutua Fenera Chieri rozprawił się jeszcze łatwiej ze swoim przeciwnikiem, którym był serbski Zeleznicar Lajkovac. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0.

Czy można mówić o przedwczesnym finale? Dużo na to wskazuje, ponieważ w Pucharze CEV pozostały dwa kluby spośród lig włoskiej, tureckiej oraz polskiej. Właśnie ona wpadły na siebie w ćwierćfinale. Za małe zaskoczenie można uznać odpadnięcie tureckiego THY Stambuł, który poniósł dwie porażki po 2:3 z Paris Levallois.

Mniejszymi kandydatami do podniesienia trofeum są niemiecki Dresdner Sportclub oraz Beziers Angels. Klub z Drezna wygrał w siostrobójczej rywalizacji z SSC Palmberg Schwerin. Z kolei francuska ekipa okazała się lepsza niż FC Porto. W ani jednym dwumeczu o wejście do ćwierćfinałów nie doszło do złotego seta.

1/8 finału Pucharu CEV kobiet:

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:16, 20:25, 18:25, 23:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Grupa Azoty Chemik Police

Reale Mutua Fenera Chieri - Zeleznicar Lajkovac 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Reale Mutua Fenera Chieri

THY Stambuł - Paris Levallois 2:3 (20:25, 25:12, 23:25, 25:21, 12:15)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Paris Levallois

Selby Brno - Crvena Zvezda Belgrad 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 11:25, 9:15)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Crvena Zvezda Belgrad

SSC Palmberg Schwerin - Dresdner Sportclub 1:3 (25:16, 22:25, 21:25, 20:25)