Asseco Resovia Rzeszów pozostaje w grze o awans w Lidze Mistrzów

Asecco Resovia Rzeszów bez większych problemów pokonała we własnej hali ACH Volley Lublana 3:0 w czwartej serii spotkań Ligi Mistrzów. Polski zespół pozostaje w grze o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Adrian Nuckowski
siatkarze Asseco Resovii Rzeszów Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Aby przedłużyć swoje szanse na awans do fazy play-off Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii Rzeszów musieli obowiązkowo zanotować kolejne zwycięstwo z najsłabszym w grupie ACH Volley Lublana. Kilka tygodni temu w stolicy Słowenii górą byli podopieczni Giampaolo Medei, wygrywając w trzech setach.

Ekipa znad Wisłoka postanowiła od początku narzucić rywalowi swoje warunki gry. Rzeszowianie błyskawicznie odskoczyli na bezpieczną przewagę (11:3). Przyjezdni od pierwszej piłki mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, co stanowczo utrudniało im rozgrywanie akcji i wymuszało proste błędy.

Dla odmiany Fabian Drzyzga mógł często uruchamiać swoich środkowych Jakuba Kochanowskiego oraz Karola Kłosa, którzy rewanżowali mu się bardzo dobrą skutecznością. Atak w szeregach gospodarzy rozkładany był jednak równomiernie na wszystkich zawodników, a było to spowodowane niezłym przyjęciem.

Scenariusz drugiego seta był niemal identyczny. Rzeszowianie szybko odskoczyli przeciwnikom, by z czasem konsekwentnie budować przewagę. Świetne spotkanie rozgrywał Kochanowski, który do udanych akcji w ofensywie, dokładał kapitalny serwis, który raz po raz siał spustoszenie w szeregach ekipy z Lublany.

Goście poprawili się co prawda w przyjęciu, jednak na niewiele się to zdało. Zarówno pierwszą, jak i drugą partię przegrali do 16, nie mając argumentów na byłych mistrzów Polski.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Resovia co prawda wzorem poprzednich partii odskoczyła od przeciwnika (12:7), jednak tym razem Słoweńcy rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili do remisu (16:16).

Od tamtej pory gospodarze włączyli wyższy bieg, zamykając losy rywalizacji. Najlepszym zawodnikiem spotkania był niewątpliwie Yacine Louati, który zanotował 74 procent skuteczności w ataku oraz 60-procentowe przyjęcie.

Resovia ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kolejny mecz rozegrają 9 stycznia 2024 roku z zespołem Tours VB. Aby myśleć o awansie z grupy, muszą rozstrzygnąć go na swoją korzyść.