Demolka w meczu Tauron Ligi. BKS wgniótł rywalki w dno tabeli

Bez niespodzianki w meczu Grupa Azoty Akademii Tarnów z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Drużyna z województwa śląskiego wygrała 3:0, a odrobina ciekawej walki była tylko w trzecim secie.

Zawodniczki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała
Faworytkami drugiego z poniedziałkowych meczów w Tauron Lidze były siatkarki z Bielska-Białej. Po mocnym starcie sezonu znalazły się nawet na pierwszym miejscu w tabeli, ale późniejsze porażki doprowadziły do lądowania na trzeciej lokacie za Grupa Azoty Chemikiem Police oraz PGE Rysicami Rzeszów. Dzięki kompletowi punktów BKS mógł zbliżyć się nieco do obu klubów, które w sobotę podzieliły się punktami w bezpośrednim starciu.

Wyniki w innych halach nie sprzyjały zawodniczkom z Tarnowa, które znalazły się na ostatnim miejscu w Tauron Lidze. Tylko przełamanie w meczu z Góralkami mogło sprawić, że Grupa Azoty Akademia będzie na dnie tylko przez jeden dzień. Od początku sezonu wygrała ona tylko dwa mecze ligowe i miała za sobą pasmo trzech porażek z BKS-em.

Pierwszy set zapowiadał, że do niespodzianki nie dojdzie, ponieważ wyżej notowany BKS zdemolował gospodynie 25:10. Napędzana atakami Regiane Bidias drużyna nie miała problemu z wypunktowaniem popełniających błąd za błędem przeciwniczek. Dobrze radziła sobie Julia Nowicka, która na pozycji rozgrywającej pracowała na nagrodę MVP meczu.

Ledwo rozpoczął się drugi set, a BKS odjechał na 4:0, a przewaga konsekwentnie rosła. Bielszczanki dorzucały punkty do zaliczki. Zrobiło się 6:1, a przy serwisach Joanny Pacak nawet 10:2. Tym samym na żaden zwrot akcji się nie zanosiło, a wygrana 25:15 była kolejnym policzkiem dla tarnowianek. Na zakończenie jednostronnego seta był as serwisowy Kertu Laak.

Akademii pozostał ostatni set na ratowanie się przed wstydliwym wynikiem. Tym razem runda rozpoczęła się prowadzeniem 4:3 tarnowianek. Ich problem polegał na tym, że w efekcie bloków przegrały kolejne cztery akcje i zrobiło się 7:4 dla bielszczanek. Ostatnim podrygiem gospodyń było doprowadzenie do remisu 16:16. I tym razem skończyło się na rozdrażnieniu faworytek, które już ostatecznie odskoczyły na 21:16 i kilka minut później zwyciężyły 25:20.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (10:25, 15:25, 20:25)

Akademia: Chmielewska, Marcyniuk, Dżaković, Mościckaja, Gawlak, Calkins, Żurawska (libero) oraz Zakościelna, Molenda, Szczygieł-Głód, Uszewa, Szumera

BKS: Nowicka, Damaske, Bidias, Pacak, Majkowska, Laak, Mazur (libero) oraz Ciesielczyk, Borowczak, Stachowicz

MVP: Julia Nowicka (BKS)