Ta akcja była przegrana i nagle... Niebywałe, co zrobił [WIDEO]

Świadkami niecodziennej akcji byli kibice, którzy śledzili spotkanie Cuprumu Lubin z Jastrzębskim Węglem. Wydawało się, że goście będą musieli pogodzić się ze stratą punktu. Nic bardziej mylnego.

Szymon Michalski
niesamowita interwencja Rafała Szymury Twitter / Polsat Sport / niesamowita interwencja Rafała Szymury
W sobotę (24 lutego) KGHM Cuprum Lubin podejmował Jastrzębski Węgiel w meczu 23. rundy PlusLigi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości w stosunku 3:1, choć pierwszy set padł łupem miejscowych (relacja z tego starcia dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Kibice śledzący to spotkanie zapamiętają nie tylko wynik, lecz także to, co wydarzyło się w trzecim secie. W jednej akcji siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli problem z opanowaniem piłki.

Rozpaczliwie z poza boiska piłkę podbił rozgrywający Rafał Szymura. Ta obrała taką trajektorię, że zaskoczyła stojącego przy siatce Jakuba Strulaka i przeszła na stronę gospodarzy. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w geście radości rzucili się w ramiona Szymury.

- Przeszła! Nieprawdopodobne. Chyba wszyscy już zwątpili, włącznie z nami - emocjonowali się komentatorzy Polsatu Sport (wideo z omawianej akcji możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Dodajmy, że po sobotnim zwycięstwie Jastrzębski Węgiel umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Z kolei KGHM Cuprum Lublin plasuje się obecnie na przedostatnim, 15. miejscu w tabeli PlusLigi.