Punktowała aż miło, ale bez pożądanego efektu. Punkty, bloki, asy 20. kolejki Tauron Ligi

Julia Szczurowska była liderką KGHM #VolleyWrocław, ale ten wygrał z UNI Opole dopiero po tie-breaku i stracił szansę na play-offy Tauron Ligi. Z kolei żadna siatkarka nie zanotowała wielkiego występu jeżeli chodzi o bloki czy asy serwisowe.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Julia Szczurowska w barwach #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Julia Szczurowska w barwach #VolleyWrocław
Dobiega końca faza zasadnicza Tauron Ligi. Za nami już 20. kolejka, która dała sporo odpowiedzi. Grupa Azoty Chemik Police ograł Grot Budowlane Łódź 3:0 i tym samym zapewnił sobie 1. miejsce, z którego przystąpi do play-offów.

Jeżeli chodzi o fazę pucharową, to poznaliśmy już komplet uczestników. Stawkę uzupełnił Energa MKS Kalisz dzięki temu, że KGHM #VolleyWrocław nie zdobył kompletu punktów w starciu z UNI Opole. Co prawda 9. zespół Tauron Ligi zwyciężył, ale dopiero po tie-breaku.

Tym samym na nic zdał się znakomity występ Julii Szczurowskiej, która w ciągu pięciu setów zdobyła 28 punktów. Żadna inna siatkarka w tej kolejce nie popisała się takim wynikiem. Na ten dorobek złożyła się 51 procentowa skuteczność w ataku (25/49) i trzy bloki.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

24 "oczka" zdobyła Aleksandra Rasińska, ale jej zespół po zaciętym spotkaniu przegrał z mistrzem kraju ŁKS-em Commercecon Łódź po tie-breaku. Liderką tej ekipy była Julita Piasecka, która na swoim koncie zapisała 20 punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Weronika Gierszewska, dzięki niej ITA TOOLS Stal Mielec ograła Metalkas Pałac Bydgoszcz bez straty seta i zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wybitnych występów nie zanotowały siatkarki najlepiej blokujące i serwujące. W pierwszej z wymienionych kategorii najlepszy wynik wykręciły Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS), Judyta Gawlak (Akademia), Joanna Pacak (BKS) i Iga Wasilewska (Chemik), które zatrzymały swoje rywalki trzykrotnie.

Jeżeli chodzi o grę w polu serwisowym, to najlepsze zawodniczki zanotowały po trzy asy. W tym gronie znalazły się jedynie Valentina Diouf (ŁKS) oraz Emilia Mucha (Stal).

Najlepiej punktujące:

1. Julia Szczurowska - 28 punktów (KGHM #VolleyWrocław)
2. Aleksandra Rasińska - 24 punkty (Energa MKS Kalisz)
3. Julita Piasecka (ŁKS Commercecon Łódź), Weronika Gierszewska (ITA TOOLS Stal Mielec) - 20 punktów

Najlepiej blokujące:

1. Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź), Judyta Gawlak (Grupa Azoty Akademia Tarnów), Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała), Iga Wasilewska (Grupa Azoty Chemik Police) - 4 bloki
2. Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź), Izabela Bałucka (ITA TOOLS Stal Mielec), Ana Kalandadze (PGE Rysice Rzeszów), Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik Police), Marta Pamuła (UNI Opole), Julia SzczurowskaGabriela Ponikowska (KGHM #VolleyWrocław) - 3 bloki
3. 17 siatkarek - 2 bloki

Najlepiej serwujące:

1. Valentina Diouf (ŁKS Commercecon Łódź), Emilia Mucha (ITA TOOLS Stal Mielec) - 3 asy
2. Roberta Silva Ratzke, Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź), Joanna Kuligowska (Energa MKS Kalisz), Pola Nowakowska (Metalkas Pałac Bydgoszcz), Ana Kalandadze (PGE Rysice Rzeszów), Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała), Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź), Katarzyna Zaroślińska-Król (UNI Opole) - 2 asy
3. 21 siatkarek - 1 as

Przeczytaj także: Kluby Polek zmierzyły się we Włoszech PGE Rysice odebrały co swoje. Tarnowianki jedną nogą w pierwszej lidze

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×