Znamy uczestników Memoriału Wagnera. Pozostaje jedna niewiadoma

Podczas wtorkowej konferencji prasowej organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera poinformowali, jakie drużyny zawitają do Krakowa. Oprócz reprezentacji Polski będą to Niemcy, Słoweńcy i jeszcze jeden uczestnik igrzysk olimpijskich.

Seweryn Czernek
Seweryn Czernek
Reprezentacja Polski Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski
Ubiegłoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zakończył się zwycięstwem reprezentacji Włoch. Mistrzowie świata pokonali wówczas reprezentacje Polski i Francji, a nieznacznie ulegli drugim Słoweńcom. Zawodnicy Nikoli Grbicia zakończyli zmagania w krakowskiej Tauron Arenie na trzeciej lokacie.

W tym roku prestiżowy i znany w całym siatkarskim świecie memoriał będzie etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jak do tej pory nie było wiadomo, z kim przyjdzie zmierzyć się naszej reprezentacji. Podczas wtorkowej konferencji prasowej organizatorzy poinformowali, kto jeszcze weźmie udział w XXI już edycji.

Do stawki dołączyła Słowenia, dla której będzie to dopiero drugi w historii występ w tych zmaganiach. We wspomnianym już zeszłym roku drużyna ta zajęła drugą lokatę. Po raz piąty w memoriale zaprezentują się z kolei Niemcy, którzy święcili triumf w 2007 roku.

Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów po raz ostatni wzięła udział w tej imprezie w 2013 roku, zajmując czwartą pozycję. Na ten moment nie wiadomo, która drużyna uzupełni stawkę. Organizatorzy szukają zastępstwa dla reprezentacji Argentyny, która zrezygnowała z udziału. Wiemy jednak, że będzie to zespół, który jest pewny udziału w turnieju olimpijskim.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Tym samym trzej uczestnicy tegorocznego memoriału potraktują go jako etap przygotowań do zmagań w Paryżu. Polska i Niemcy wywalczyły przepustkę do igrzysk podczas turniejów kwalifikacyjnych. Może się okazać, że również reprezentacja Słowenii tak samo potraktuje tę rywalizację. Aby tak się stało, musi ona jak najlepiej zaprezentować się w Lidze Narodów, po której stawka turnieju olimpijskiego zostanie uzupełniona.

Tegoroczna rywalizacja w Krakowie odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Jak do tej pory największe sukcesy w Memoriale Wagnera odnosili Polacy, którzy triumfowali 10-krotnie i tylko raz znaleźli się poza podium. Po dwa zwycięstwa mają na koncie reprezentacje Rosji, Holandii, Brazylii i Włoch.

Zobacz także:
Bez nich nie byłoby niespodzianek. Punkty, bloki, asy 23. kolejki PlusLigi
Punktowała aż miło, ale bez pożądanego efektu. Punkty, bloki, asy 20. kolejki Tauron Ligi

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×